Parafialny Zespół Caritas

Dnia 26.04.2015 na terenie naszej parafii powołany został Parafialny Zespół Caritas, który tworzy 12 osób. Celem naszej działalności jest niesienie pomocy osobom potrzebującym z naszej wspólnoty poprzez realizację dzieł miłosierdzia. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas pragną swą postawą aktywnie służyć bliźnim i do tej służby zapraszać innych. Każdy człowiek znajdujący się w potrzebie jest dla nas bardzo ważny.

Poprzez swoją działalność chcemy realizować uczynki miłosierdzia i nieść pomoc tam, gdzie jest ona konieczna. Osoby, które potrzebują jakiegokolwiek wsparcia mogą się do nas zgłosić z prośbą o pomoc.

Raz w tygodniu będziemy pełnić dyżur podczas którego można zwrócić się do nas ze swoim problemem lub zaoferować swoją pomoc. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 723-260-777 lub pod adresem e-mail caritas.ksawerow@wp.pl.

Osoby, które chciałyby wesprzeć naszą działalność poprzez przekazanie środków finansowych lub darów rzeczowych mogą zgłosić się do wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas podczas dyżuru, przesłać wiadomość na adres e-mail lub skontaktować się z nami telefonicznie. Chętnie udzielimy informacji o naszej działalności i odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszej misji. Każdy z nas może przyczynić się do szerzenia dobra i niesienia pomocy tam , gdzie jest ona konieczna. Jak mówił Święty Jan Paweł II Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Dlatego też w imieniu swoim oraz osób potrzebujących z terenu naszej parafii zachęcamy do włączenia się w realizację dzieł miłosierdzia.

Drzewko serc

W dniach 27.11-11.12.2016 Parafialny Zespół Caritas już po  raz drugi zorganizował adwentową akcję charytatywną Drzewko Serc, której celem było pozyskanie paczek na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych rodzin i niezamożnych osób samotnych z terenu naszej parafii. Na choince zawieszono 45 serduszek na których wypisane były świąteczne marzenia. Parafianie zabrali wszystkie serduszka już w pierwszą niedzielę

Posted in Caritas, Z życia parafii | Możliwość komentowania Drzewko serc została wyłączona

Statut dla Parafialnego Zespołu Caritas

Dnia 27.09.2015 podczas Mszy Świętej o godzinie 10.00, której przewodniczył Ksiądz Sebastian Krawczyk zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Łódzkiej został uroczyście przekazany statut dla Parafialnego Zespołu Caritas. Podczas słowa skierowanego do wiernych ksiądz Sebastian wyraził podziękowanie za szerzenie dzieł miłosierdzia wśród potrzebujących. Po mszy dokonał on poświęcenia domku, który jest siedzibą PZC, a następnie spotkał się

Posted in Caritas, Z życia parafii | Możliwość komentowania Statut dla Parafialnego Zespołu Caritas została wyłączona

Tornister pełen uśmiechów

W dniach 02-23.08.2015 w naszej parafii odbyła się akcja Tornister pełen Uśmiechów. Celem tej akcji było pozyskanie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z terenu naszej parafii. Wierni mogli włączyć się do akcji poprzez zakup artykułów szkolnych dla konkretnego dziecka. W dniu 16.08.2015 po każdej Mszy Świętej zbierane były do puszek pieniądze na zakup wyprawek

Posted in Caritas | Możliwość komentowania Tornister pełen uśmiechów została wyłączona

Zbiórka na charytatywną działalność parafialnego zespołu Caritas

Dnia 12 lipca 2015 po każdej Mszy Świętej odbyła się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Parafialnego Zespołu Caritas. Udało nam się zebrać 880zł. Fundusze te zostaną przekazane na działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

Posted in Caritas | Możliwość komentowania Zbiórka na charytatywną działalność parafialnego zespołu Caritas została wyłączona