Pożegnanie Księdza Proboszcza Stanisława Bracha

Dzień 13 sierpnia 2023 r. stał się dla parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie wielkim świętem, niestety smutnym. Parafianie tłumnie przybyli do kościoła na uroczystą Mszę świętą, aby swoją obecnością podziękować odchodzącemu na emeryturę  Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Bracha za 26 lat jego posługi w parafii.

Po Eucharystii nadszedł czas pożegnania  – nawet najtwardsi mieli łzy w oczach. Świątynia wypełniła się tymi, którzy chcieli podziękować za niezwykłą posługę duszpasterską. Wśród nich znaleźli się ministranci, szafarze,  uczniowie Szkoły Podstawowej w Ksawerowie, przedstawiciele asysty, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ksawerowie, przedstawiciele instytucji i władz samorządowych, katechetki, przedstawiciele kółek różańcowych, Caritas i innych grup parafialnych oraz Schole Jezusowe Promyczki i Promyki a także Zespół Estrellas,  który przygotował pod opieką siostry Etieny oprawę muzyczną tej uroczystości. Nie zabrakło parafian, którzy w milczeniu podchodzili do Księdza Proboszcza, ponieważ wzruszenie  nie pozwalało mówić. Wszyscy chcieli podziękować Księdzu za jego  wieloletnią obecność i dobroć.

Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Proboszcza Stanisława Bracha jako gorliwego kapłana, świetnego organizatora, wielkiego gospodarza oraz prawdziwego przyjaciela wielu parafian.

W pamięci mieszkańców Ksawerowa pozostanie Ksiądz Stanisław Bracha jako kapłan, dzięki któremu parafia nabrała niebywałego blasku zarówno w sferze materialnej jak i duchowej.

Serdeczne Bóg zapłać Księdzu Proboszczowi Stanisławowi za wszelkie dobro. Niech Bóg błogosławi na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/pozegnanie-ksiedza-proboszcza-stanislawa-bracha/