Powrót do Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie

Ksawerów, 8.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

 

UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA N.M. PANNY

 

  1. Dziś w liturgii przeżywamy II Niedzielę Adwentu i zarazem  Uroczystość  Niepokalanego POCZĘCIA   Najświętszej  Maryi Panny.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne i karty  świąteczne  Do puszki można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Siostry Karmelitanki  roznoszą  opłatki wg  rozkładu  wywieszonego w   W piątek 13  grudnia  Siostry  zakończą  swoją   misję  roznoszenia    opłatków   wigilijnych.  Jeśli  Siostry  nie  spotkały kogoś  w   domu  będzie   można    nabyć  opłatek   w   kancelarii  w  godzinach  jej  urzędowania lub w  zakrystii  po  każdej  mszy  świętej do Wigilii.
  3. Roraty codziennie (w dni powszednie) o 7.00. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek również na godz. 7.00.
  4. We wtorek Schola Jezusowe Promyczki oraz solistki wyjadą na Ogólnopolski Festiwal Kolęd do Piotrkowa Trybunalskiego. Wyjazd o 9.30 a powrót ok. godz.16.00. Zbiórka w salce o godz. 9.15. Próba scholi Jezusowe Promyczki w sobotę o godz. 13.00. W środę Schola Jezusowe Promyki wyjedzie na eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek do Będzina. Wyjazd o godz. 7.00 powrót ok. godz. 19.00. Zbiórka w salce o godz. 6.45. Generalna próba scholi w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele i w sobotę o godz. 13.30.
  5. Próba zespołu Estrellas we czwartek po mszy św. wieczorowej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Na turnieju piłki halowej ministrantów naszą parafię będą reprezentować 2 drużyny. Wyjazd w sobotę o godz. 7.30, powrót ok. 14.00. Zbiórki tego dnia nie będzie.
  7. Spotkanie formacyjno – modlitewne dla młodzieży i studentów w piątek o godz. 19.00 na plebanii.
  8. Zapraszamy na kolejne dialogi biblijne tym razem w najbliższą sobotę 14 grudnia o godz. 19.00 na plebanię. Fragment Pisma Świętego , jaki będziemy rozważać można przeczytać w kruchcie.
  9. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 W tym tygodniu do wieczności odszedł:

Ś.P. Marcin Satara l. 39

Pamiętajmy o Nim  w naszych modlitwach.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/ogloszenia/