Ogłoszenia

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocna. O 18.00 Msza św. w intencji Radia Maryja. Różaniec prowadzony przez Rodzinę Radia Maryja o godz. 17.00. O godz. 17. 30 nabożeństwo majowe.
  2. Nabożeństwa majowe sprawowane są w naszym kościele codziennie o 17.30, w środy nabożeństwo majowe połączone jest z nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy, a rozpoczynamy je różańcem o godz. 17.15. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym msza św. z godz.18.00.
  3. W poniedziałek 15 maja o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. przy figurce Matki Bożej na ul. Nowej. Natomiast w piątek 19 maja o godz. 19.00 zostanie odprawiona msza św. przy krzyżu na Widzewie.
  4. W sobotę 20 maja o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi nasz parafianin, kleryk V roku Seminarium, Mateusz Wójtowicz przyjmie sakrament święceń w stopniu diakonatu. W tym ważnym dla niego czasie otoczmy go naszą modlitwą.
  5. Parafia św. Franciszka w Łodzi organizuje pielgrzymkę szlakiem Maryjnym, św. Jana Pawła II i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 28 i 29 maja br. Koszt 170zł. Odpowiedzialny Tadeusz Socha. Informacje w kruchcie kościoła.
  6. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 20.00 na plebanii.
  7. W tym tygodniu zbiórki dla ministrantów nie będzie.
  8. Próba scholi Jezusowe Promyki w sobotę o 13.30. Nasza schola Jezusowe Promyki zakwalifikowała się do XIX Ogólnopolskiego Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy. Oprócz scholi zakwalifikowały się jeszcze dwie solistki Agatka Radek i Paulina Suchcicka. W dn. 02 czerwca wyjedziemy na Festiwal i wycieczkę do Lwówka Śląskiego,Trzebnicy, Drezna i Wrocławia. Wszystkim parafianom dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Próba zespołu młodzieżowego we wtorek po mszy św. wieczorowej.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Kupujemy tygodnik Idziemy i Niedziela.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Ś.P. Stanisław Filipowicz, l. 71
Ś.P. Stanisław Jerzy Świetlik, l. 69

Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.