Ogłoszenia

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Dziś w kruchcie do nabycia Baranki Paschalne. Kościół wspomina dziś pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. W czasie dzisiejszej liturgii dokonujemy obrzędu poświęcenia gałązek palmowych oraz uroczyście odczytujemy tekst Ewangelii mówiący o Męce Chrystusa. Przed Mszą św. o godz. 11.30 procesja z palmami wokół kościoła. O godz. 17:15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po nim, o 18:00 Msza św. Po Mszy św. o godz. 11:30 wyjazd młodzieży do Łodzi na Marsz dla Jezusa.
 2. Od dziś obchodzimy bezpośrednie wydarzenia związane z Wielkim Tygodniem. Dlatego też pragniemy przypomnieć i zaprosić do udziału w nabożeństwach.
 3. W Wielki Czwartek o 10:00 w Archikatedrze Łódzkiej liturgia poświęcenia olei świętych. Liturgii przewodniczy Ksiądz Biskup wraz z całym prezbiterium kościoła łódzkiego (tego dnia kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia wierności Bogu i Kościołowi). Tego dnia nie ma w naszej świątyni mszy św. o godz. 7:00, zaś wszystkich naszych parafian zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 – pamiątka Ustanowienia Eucharystii. Po liturgii będziemy trwać w adoracji Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji. (Kiedyś mówiono ciemnicy)
 4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy św., Adorujemy Pana Jezusa przez cały dzień, o 18:00 gromadzimy się na liturgii Męki Pańskiej. Ofiary składamy tego dnia na Grób Pański w Jerozolimie. Po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu wyśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Adoracja do godz. 21.00
 5. W Wielką Sobotę od 8.00 do 15.00 święcimy pokarmy w kościele. Czynimy to co pół godziny. W terenie od godz. 10:00 i rozpoczniemy od Domu Pogodnej Starości JOVIMED jeden ksiądz i od klasztoru Sióstr Karmelitanek drugi ksiądz.
 6. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o 18:00. Podczas liturgii uroczyście odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy, aby na tę celebrację przynieść świece chrzcielne. Celebrację rozpoczynamy przed kościołem od obrzędu poświęcenia ognia.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania o 6:00 (rano) procesja rezurekcyjna i Msza św. za Parafian. Następne Eucharystie będą celebrowane o godz. 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 18:00, tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy na godz. 6.00 Asystę. Procesja także w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 8. Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy Msze św. wg porządku niedzielnego.
 9. Zbiórka wszystkich ministrantów, kandydatów i lektorów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz
  w Wielką Sobotę o 17:00. Obecność obowiązkowa.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W tym tygodniu do wieczności odszedł:

Ś.P. Jan Kowalczyk l. 75

Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach