Powrót do Duszpasterstwo

Schola „Jezusowe Promyczki i Promyki”

Dnia 22 listopada 1998 r. podczas uroczystej mszy świętej rozpoczęła swoją działalność w parafii schola dziecięca „Jezusowe Promyki”, którą założyły siostry karmelitanki — s. Etiena i s. Eliana. Początkowo schola liczyła 50 osób, a z czasem powiększyła się do 80. Głównym opiekunem scholi jest Ks. Stanisław Bracha, ale o piękny śpiew dba obecnie s. Etiena. Dzieci mają piękne jednakowe stroje. Schola bierze czynny udział w życiu parafii. W każdą niedziele upiększa liturgię swoim śpiewem.
W 2001 r. wyodrębniła się młodsza schola przyjmując nazwę „Jezusowe Promyczki”. Dzieci w nowych pięknych strojach zaprezentowały się na łódzkim festiwalu w kwietniu 2001 r. i wyśpiewały I miejsce.

Już od pierwszych lat istnienia, niejednokrotni finaliści Festiwalu piosenek religijnych: min:

• Rok 1999, 2000 oraz 2001 schola występuje na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej w Łodzi zajmując czołowe miejsca.
  • 2001 r. podczas XIV Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej, schola zdobywa III miejsce.
  • Na Festiwalu w 2002 roku schola zajęła I miejsce, Robert Chlebicki znalazł się na III miejscu wśród solistów do lat 6.
  • Z kolei w 2003 roku schola „Jezusowe Promyki” brała udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Łasku, gdzie zajęła II miejsce.

Dla naszej scholi niezapomniany pozostanie rok 2004.
6 stycznia Schola udaje się do Rzymu, na koncert dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II.
W tym samym roku schola otrzymała kolejne wyróżnienia: na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki Religijnej w Łodzi zajmując II miejsce. Natomiast na XVIII Ogólnopolskim i VIII Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenki i Pieśni Religijnej w Łasku schola zajęła II miejsce.
Rok później na Przeglądzie Piosenki i Pieśni Religijnej w Łasku schola zdobyła III miejsce.
Na uwagę zasługuje rok 2007. XX Ogólnopolski a zarazem XII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Religijnej dla scholi zakończył się zdobyciem trzech pierwszych miejsc:

• Wyodrębniony ze scholi zespół wokalno-instrumentalny Gwiazdeczki zakwalifikował się do finału XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
  • Kolejne wyróżnienia dzieci otrzymały za występy na XI Festiwalu Piosenki Religijnej w Łasku – zdobywając II oraz III miejsce, duet Renata i Justyna Szymańskie – III miejsce, soliści: Borys Bylicki i Magda Placek zajęli I miejsca w swoich kategoriach.
  • Na początku roku 2008 schola wzięła udział w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie i gdzie na 120 zespołów z całej Polski zajmuję III miejsce
  • 2009 roku Festiwal Kolęd w Radomiu. Występ ten zaowocował zdobyciem I miejsca. Natomiast udział w kolejnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Łodzi przyniósł trzy I miejsca

2010 II oraz III miejsce na XXIII Ogólnopolskim i XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi.

Ogromnym sukcesem okazały się też nasze występy w czasie IV edycji Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” na Jasnej Górze. Schola Jezusowe Promyki została nagrodzona II miejscem. Uznanie w oczach jury zyskali także nasi soliści: Joanna Kadula
zdobyła I miejsce, natomiast Justyna Szymańska – III miejsce; II miejsca w swoich kategoriach wyśpiewały duety: Magdalena Urbanek i Renata Szymańska oraz Joanna Kadula i Mateusz Wójtowicz.

[album id=1 template=compact]

„Jezusowe Promyki” w swoim dorobku nagrała dwie płyty. Pierwszą płytę „Jubilate Deo” wydaną w 2003 r. z okazji Jubileuszu przyjęcia Sakry Biskupiej przez Arcybiskupa Władysława Ziółka. Kolejną płytę „Serca pełne wdzięczności” wydaną w 2008r. schola pragnie wyrazić dziękczynienie za 10 lat jej istnienia oraz 75 Iat wspólnoty parafialnej w Ksawerowie.

Swoim pięknym głosem nade wszystko służą swojej parafialnej wspólnocie, wychwalają Boga radosną pieśnią podczas Niedzielnej eucharystii, jak również w czasie uroczystości, nabożeństw, spotkań. Dziecięcą energią i zaangażowaniem zarażają nie tylko rówieśników; wszystkich wiernych zachęcają do modlitwy przez śpiew.

Pragniemy, aby nasze śpiewanie było najpiękniejszym spotkaniem z Bogiem, aby było aktem wdzięczności Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy, aby było najwierniejszym świadectwem tego, że ON jest naszym PANEM, że jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/duszpasterstwo/schola-jezusowe-promyczki-i-promyki/

Schola