Życzenia Bożonarodzeniowe 2023 r.

Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (Łk 2, 11)

Kochani Parafianie, drodzy Goście, Przyjaciele naszej Parafii!

Bóg w swojej dobroci kolejny raz daje nam łaskę przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Kieruje nasze myśli ku największej Miłości – Jezusowi, który opuścił chwałę Nieba i stał się człowiekiem, by narodzić się w świecie stęsknionym za współczuciem, zrozumieniem, miłosierdziem.

Życzymy Wam, byście w codzienności życia odnaleźli swoje Betlejem, a w nim Chrystusa, który przychodzi do każdego osobiście z darem pokoju, radości, pojednania, światłem, które nie gaśnie, miłością, która nigdy nie przemija, dobrocią, która nigdy się nie kończy, przebaczeniem, które zawsze jest aktualne. Życzymy Wam, byście wpatrzeni w Chrystusa, który uniżył się dla nas, wybierając stajenkę i ludzkie ciało, widzieli nie tylko maleńkie Dzieciątko, ale Króla, który przyszedł napełnić Wasze życie, prawdą, łaską, miłością
i błogosławieństwem, abyście z ufnością posadzili Go na tronie Waszych serc! Byście otworzyli Wasze serca dla Pana, który nigdy Was nie zawiedzie i odpowiedzieli na Jego miłość – swoją wiernością. Byście byli gotowi życiem i słowem głosić światu Chrystusa, Odkupiciela człowieka: mieli odwagę mówić o łaskawości Boga w swoich rodzinach, środowiskach pracy; dawać świadectwo przynależności do Jezusa tam, gdzie jest nieznany, wzgardzony, wyszydzany. Niech Boże Narodzenie nie będzie jedynie krótkim zachwytem nad bezbronną Dzieciną, ale prowadzi do głębokiego odkrycia prawdziwego przesłania przyjścia Jezusa na ziemię. Życzymy Wam głębokiego, osobistego spotkania z Jezusem, które sprawi, że stanie się On jedynym fundamentem Waszego życia. Życzymy, by Wasze życie było pełne wdzięczności Bogu Ojcu za największy dar, jaki otrzymała ludzkość – Jezusa Chrystusa, który narodził się z Maryi Panny, by nas zbawić, uświęcić, uzdolnić do przemiany siebie, bliźnich i całego świata. Niech Wasze życie świadczy o tym, że Pan Jezus narodził się w Waszych sercach!
Niech Pan znajdzie godne miejsce w naszych rodzinach, będąc przyjętym z wiarą, miłością
i dziecięcą ufnością. Szczęść Boże!

Andrzej Ścieszko i ks. Tomasz Grzejdziak

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/zyczenia-bozonarodzeniowe-2023-r/