Zakończenie Wizytacji

28.09.2013r. był wyjątkowo ważnym dniem dla naszej wspólnoty parafialnej, ponieważ przeżywaliśmy w niej zakończenie wizytacji kanonicznej. Z racji tego wydarzenia przybył do nas Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Swe pierwsze kroki dostojny gość skierował do Klasztoru Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Następnie udał się na plebanię gdzie spotkał się z księżmi z dekanatu pabianickiego na wspólnym obiedzie. W Godzinie Miłosierdzia Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski w towarzystwie Księdza Zbigniewa Tracza, który pełni w kurii posługę kanclerza, Księdza Proboszcza i Księdza Jacka przybyli na cmentarz parafialny by w miejscu wiecznego spoczynku naszych bliskich razem z wiernymi odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po wspólnej modlitwie Ksiądz Arcybiskup na prośbę Księdza Proboszcza poświęcił nowy krzyż na cmentarzu i zatrzymał się przy nim na chwilę zadumy i refleksji. O 16.30 na plebanii Jego Ekscelencja spotkał się z przedstawicielami grup parafialnych, które złożyły sprawozdania ze swojej działalności.

Zwieńczeniem wizytacji była uroczysta wieczorna Eucharystia, która zgromadziła rzesze wiernych oraz kapłanów z dekanatu pabianickiego. W trakcie Mszy świętej Ksiądz Proboszcz przedstawił Księdzu Arcybiskupowi krótkie sprawozdanie, a główny celebrans podziękował za wszelkie przejawy wiary, które można obserwować we wspólnocie parafialnej. Wygłosił on także pouczającą homilię i udzielił apostolskiego błogosławieństwa. Po Eucharystii Jego Ekscelencja modlił się wspólnie z wiernymi w intencji Ojczyzny odmawiając cztery części Różańca zakończone Apelem Jasnogórskim.

[slideshow id=22]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/zakonczeni-wizytacji/