Wyjazd Scholi i Ministrantów z Ksawerowa w Bieszczady

Zimowe przygody Scholi i Ministrantów z Ksawerowa!

Zimowe szaleństwo czas zacząć! W niedzielę 4 lutego 2024 r. po porannej Mszy św. grupa ponad pięćdziesięciu Promyków i Ministrantów z Parafii w Ksawerowie wyruszyła na zimowy odpoczynek
w Bieszczady. Tym razem gościł nas Polańczyk.

Program wyjazdu pozostawił w sercach wiele pięknych wspomnień, pozwolił pogłębić wiarę
i zacieśnić więzi. I choć tym razem zima nie namalowała białego krajobrazu, piękno gór  mogliśmy podziwiać podczas wielu wypraw w nieznane. Niezapomniany spacer Doliną Rabego, czy panorama Wysokich Bieszczad, która przywitała nas ze szczytu Kozińca pozostaną w naszej pamięci na długo. Tajemnicę tajemnic poznaliśmy w zagadkowym Lesku gdzie obejrzeliśmy słynny Kamień Leski. Spacerowaliśmy największą
w Polsce zaporą nad Soliną, odwiedziliśmy monumentalne kamieniołomy w Bóbrce, koronę zapory
w Myczkowicach i cudowne źródełko w Zwierzyńcu a ostatniego dnia podziwialiśmy uroki uliczek Uzdrowiska Polańczyk oraz mieliśmy wyprawę autami terenowymi po górach.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od Mszy św., podczas której nie zapominaliśmy o podziękowaniu Bogu za piękno i dobro, którego doświadczaliśmy. Napełnieni wiarą i odwagą oraz siłą i energią po pysznym śniadaniu, ciekawi świata wyruszaliśmy na spotkanie przygód, by odkryć nieznane. Jako jedna wielka rodzina spędzaliśmy razem czas podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu w tym m.in. biegu w workach, w nartach, strzelanie z łuku, rzut toporkiem oraz ścianka wspinaczkowa. O najważniejszych zasadach górskich wypraw opowiedział nam przewodnik bieszczadzki. Formę ćwiczyliśmy na basenie i podczas gry w kręgle, a w rytmie największych przebojów bawiliśmy się na Fluo Party świecąc w ciemności rozświetlanej blaskiem kolorowych laserów. A po dniach pełnych wrażeń mogliśmy odpocząć w strefie SPA – czekały na nas zjeżdżalnie na basenie i „morze” dobrej zabawy.

Ten wspaniały, wspólnie spędzony czas, nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie osób, które zawsze nas wspierają. Niezwykle ciepłe podziękowania należą się Adamowi Topolskiemu, Wójtowi Gminy Ksawerów oraz Radzie Gminy, którzy dołożyli swoją cegiełkę do wyjazdu w postaci opłacenia autokaru oraz Wojskowym Zakładom Lotniczym na czele z Panem Prezesem Marcinem Nocuń. Ksiądz Andrzej Ścieszko, Proboszcz Parafii Ksawerów, zapewnił materialne i duchowe wsparcie błogosławiąc uczestników wyjazdu. Ksiądz Wikariusz Tomasz Grzejdziak wspierał nas w modlitwie bezpośrednio podczas bieszczadzkich przygód. Opiekunowie zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz dobrą zabawę podczas wieczornego czasu integracji. To wszystko nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie inicjatywa i zaangażowanie w organizację wyjazdu Siostry Etieny, Założycielki Chóru Promyczków i Promyków z Parafii Ksawerów. Jak wiele dobra przyniosły starania i wysiłek tych wszystkich osób, świadczą uśmiechnięte buzie naszych dzieci i radość, która promieniowała jeszcze przez długi czas po powrocie do domu.

Wszystkich ciekawych kolejnych przygód Promyków i Ministrantów z parafii Ksawerów zapraszamy już niebawem na kolejną relację jeszcze w tym roku – tym razem z naszych letnich przygód.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/wyjazd-scholi-i-ministrantow-z-ksawerowa-w-bieszczady/