Wakacje nad morzem

Wakacje to czas najbardziej oczekiwany przez dzieci, młodzież i spragnionych odpoczynku dorosłych.  Aby zaczerpnąć sił do rozpoczynającego się wkrótce nowego roku szkolnego, grupa dzieci i młodzieży z Ksawerowa pod opieką ks. Jacka Syjuda udała się11 sierpnia br. na kilkudniową wycieczkę do położonego nad Morzem Bałtyckim Mikoszewa. W godzinach wieczornych czterdziestu trzech uczestników szczęśliwie dotarło do celu. Od pierwszego dnia cieszyliśmy się słoneczną pogodą, dlatego z przyjemnością udaliśmy się na plażę, aby przywitać piękne polskie morze. Całe dnie spędziliśmy wypoczywając, opalając się i kąpiąc. Wieczorem, podczas mszy świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za możliwość radosnego spędzenia tych wakacyjnych dni oraz prosiliśmy Pana o błogosławieństwo. Cza0466s spędzony w Mikoszewie poświęciliśmy nie tylko na relaks i odpoczynek, ale także na zapoznanie się z ciekawą historią i kulturą regionu – przybliżyliśmy dzieje zamku w Malborku oraz Placu Westerplatte w Gdańsku.
Nie zabrakło czasu na wspólną rozrywkę. Wtorkowa zabawa w parku linowym zapewniła każdemu wiele adrenaliny i niezapomnianych emocji. Równie silnych wrażeń dostarczył środowy mecz reprezentacji Polski z Danią, podczas którego kibicowaliśmy naszym piłkarzom.
Wakacyjny odpoczynek przepełniony był dobrą zabawą, rozmowami oraz spotkaniami zarówno na boisku sportowym, gdzie grupa ministrantów chętnie rozgrywała mecze, na plaży, jak i przy modlitwie.
Wspomnienia ciepłych, wakacyjnych dni pozostaną na długo w naszej pamięci i będą nas rozgrzewać podczas jesiennych i zimowych chłodów. Już dziś marzymy o kolejnych wyjazdach letnich, bez których trudno wyobrazić sobie udanych wakacji.

[slideshow id=21]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/wakacje-nad-morzem/