Uroczystość odpustowa

W sierpniu wiele osób pielgrzymuje na Jasną Górę, by w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, która przypada 26.08. podziękować Maryi za to, że każdego dnia oręduje za nami u Swego Syna. W naszej parafii zawsze w tym dniu przeżywamy odpust ku czci naszej patronki Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku miał on szczególny charakter, ponieważ obchodziliśmy 85-lecie istnienia naszej ksawerowskiej wspólnoty.
Sumie odpustowej o godzinie 11.30 przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Mateusz Wójtowicz tegoroczny neoprezbiter i nasz parafianin. Wraz z nim Eucharystię celebrowali ks. Stanisław Przybyłowski i o. Artur Musialski OP. Nasze wspólne świętowanie poprzedziło 40 -godzinne nabożeństwo podczas którego mogliśmy adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas uroczystej Eucharystii, która zgromadziła wielu parafian i gości oraz członków grup parafialnych dziękowaliśmy Maryi za to, że patronuje naszej parafii i prosiliśmy ją o dalszą opiekę nad nami. Mimo pochmurnej pogody w naszych sercach gościła radość bo jak śpiewaliśmy w psalmie responsoryjnym Maryja jest wielką chlubą naszego narodu.
Odpust 2018

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/uroczystosc-odpustowa/