„Tajemnica Jezusowego Krzyża”

„Zbawienie przyszło przez krzyż. To wielka Tajemnica, w którą pragniemy się zagłębić. Piłacie, zajmij swój tron sędziowski! Maryjo, bolejąca Matko Boga, stań przy drodze na Golgotę. Szymonie, utrudzony ciężką pracą w polu, nie śpiesz się tak do domu. Zatrzymaj się! Może będzie potrzebna Twoja pomoc. Weroniko, z chustą na ramionach, przeciśnij się przez tłum. Może przyda się twoje serce i twoja chusta. Niewiasty płaczące! Nie żałujcie łez! Wszyscy, których serca skłonne są do okazania litości, dołączcie do nich. Wszyscy NIEOBOJĘTNI, stańcie przy Grobie!
Niech każdy zajmie swoje miejsce. Za chwilę przejdzie wśród nas TAJEMNICA. Tajemnica Jezusowego krzyża.”

Tymi słowami młodzież i osoby dorosłe z parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie zainicjowały misterium pt: „Tajemnica Jezusowego Krzyża”. Inscenizacja ukazująca ostatnie godziny ziemskiego życia Jezusa Chrystusa, odbyła się w niedzielę o godz. 16:00, w parafialnym kościele. Wszyscy, którzy tego dnia zgromadzili się na misterium, po raz kolejny uświadomili sobie czym było cierpienie Jezusa, przeżywana trwoga w Ogrodzie Oliwnym, nieludzki sąd, okrutna droga krzyżowa oraz konanie na krzyżu.

misterium

[fsg_gallery id=”5″]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/tajemnica-jezusowego-krzyza/