Święto Eucharystii 2014

W najbliższą niedzielę 8 czerwca br. wspólnota Kościoła Łódzkiego będzie przeżywać kolejny raz Archidiecezjalne Święto Eucharystii, ustanowione na pamiątkę niezapomnianej wizyty Świętego Jana Pawła II w Łodzi dnia 13 czerwca 1987 roku. Tegoroczna uroczystość jest dziękczynieniem Archidiecezji Łódzkiej za dar kanonizacji Papieża – Polaka. Świętu Eucharystii przewodniczyć będzie jałmużnik Ojca Świętego Franciszka ks. abp Konrad Krajewski.
Procesja będzie formowana przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej od godziny 9.30 i wyruszy o godzinie 10.00. Około godz. 11.00 rozpocznie się Msza święta sprawowana na ołtarzu polowym usytuowanym przy ul. ks. Ignacego Skorupki 1a. Po Mszy świętej na Placu Katedralnym przewidziany jest wspólny obiad dla wszystkich uczestników Święta Eucharystii.

W ramach Wieczoru Uwielbienia, który stanowi zwieńczenie Święta Eucharystii, odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

W spotkaniu weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Konrad Krajewski jałmużnik papieski, który podzieli się świadectwem na temat: „Eucharystia w życiu św. Jana Pawła II”.

Tegoroczny Wieczór Uwielbienia to kolejny etap w drodze do przygotowania na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

13 czerwca 1987 r. w obecności św. Jana Pawła II 1556 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Był to zatem dzień wyjątkowy w historii Kościoła w Łodzi. Zwieńczeniem Święta Eucharystii będzie koncert ewangelizacyjny połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się on o godz. 19.00 na placu przy Katedrze.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, a zwłaszcza młodzież oraz osoby należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych, do udziału w tych uroczystościach.

źródło: Archidiecezja Łódzka

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/swieto-eucharystii-2014/