Śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W sobotę 18.05.2013r. parafianie pod przewodnictwem Księdza Jacka udali się do Warszawy na pielgrzymkę śladami błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W  parafii Świętego Stanisława Kostki gdzie Sługa Boży był wikarym od 1980 r. uczestniczyliśmy w Eucharystii po zakończeniu której mogliśmy ucałować relikwie męczennika. Następnie zwiedziliśmy muzeum poświęcone Jego pamięci. Przy grobie Księdza Jerzego odmówiliśmy litanię do Błogosławionego kapłana w intencji całej Ojczyzny, naszej wspólnoty parafialnej i Jana Pawła II.
_MG_6726Następnie udaliśmy się na Stare Miasto by podziwiać piękno stolicy i przypomnieć sobie choć odrobinę historii. Podczas spaceru widzieliśmy między innymi Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Małego Powstańca, Katedrę świętego Jana i kościół świętej Anny. Ze Starówki udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej. Przed relikwiami Jana Pawła II i księdza _MG_6467Jerzego Popiełuszki odśpiewaliśmy Litanię Loretańską i z Błogosławieństwem Bożym udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Przez cały dzień towarzyszyły nam śpiew i wspólna modlitwa oraz postaci Wielkich Polaków błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i błogosławionego Jana Pawła II. Nasza pielgrzymka doskonale wpisała się w obchodzony w kościele Rok Wiary. Postać Księdza Jerzego zwróciła uwagę na znaczenie wiary w naszym życiu. Umocniła nas ona w tym, że zło należy zwyciężać dobrem.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/sladami-bl-ks-jerzego-popieuszki/