Sakrament Bierzmowania 2014

W dniu 17 maja br. podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski w obecności naszego proboszcza ks. Stanisława Brachy oraz księży z dekanatu pabianickiego został udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Sakrament bierzmowania wraz ze chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, dlatego przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Przez sakrament bierzmowania ochrzczeni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej.

4W homilii skierowanej do bierzmowanych ks. Biskup wyjaśnił znaczenie sakramentu, wzywając młodzież do mężnego opowiedzenia się za Chrystusem i podążenia za Nim. Wskazując, że w dzisiejszych czasach, znaczący głos w podejmowaniu decyzji wpływających na całe społeczeństwo mają jednostki. Homilię zakończył odwołując się do wielkości krzyża, poprzez który dokonał się nasze zbawienie, następnie zostały poświęcone krzyżyki, które stanowią wspólną pamiątkę osób przystępujących do sakramentu bierzmowania w p.w. MB Częstochowskiej w Ksawerowie.

Życzymy nowo bierzmowanym aby Duch Święty wypełnił ich serca i umysły, by mogli swoim życiem świadczyć z odwagą o Chrystusie.7

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/sakrament-bierzmowanie-2014/