Promyki w Górach Świętokrzyskich

W dniu 30 maja 2013 r. po południu wyruszyliśmy na czterodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, do miejscowości św. Katarzyna – centrum turystyczne. Góry przywitały nas ulewnym deszczem, ale humory nam dopisywały i następnego dnia obudziliśmy się skąpani w słońcu. Odwidzieliśmy muzeum skamieniałości, gdzie oglądaliśmy skarby natury, minerały  w tym największy w Polsce kryształ górski oraz kość udową dinozaura. Uczestniczyliśmy w pokazie szlifowania kamieni półszlachetnych, po którym otrzymaliśmy kamyki na szczęście. Niezwykłym przeżyciem było dla nas spotkanie z siostrą Klarą. Jest to siostra ze zgromadzenia sióstr klauzurowych Bernardynek. Siostra przez maleńkie okratowane okienko opowiedziała mam historię klasztoru w miejscowości św. Katarzyny i mieszkających w nim sióstr.

Główną atrakcją dnia były najdłużej w świecie pieczone gofry, na które cała grupa się nie doczekała (zapewne się jeszcze pieką). Po pysznym obiedzie bawiliśmy się na świeżym powietrzu,  graliśmy w piłkę, skakaliśmy na skakance. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą dziękując Bogu za wszystkie dary.

_MG_7438W Dniu Dziecka odwiedziliśmy muzeum zabawek w Kielcach. Dorośli przypomnieli sobie dzieciństwo, a dzieci poznały zabawki swoich rodziców. Było dużo śmiechu i wspomnień. Na kieleckim deptaku dzieci brały udział w konkursach  i zabawach. Dzień zakończyliśmy uroczystym grillem, na który wprosiły się okoliczne psy i koty. W niedzielę uczestniczyliśmy w mszy św. w klasztorze sióstr Bernardynek, pod przewodnictwem ks. Jarosława Majki, który obchodził 24 rocznicę święceń kapłańskich. Na zakończenie mszy dzieci zaśpiewały 3 piosenki  i w tym piosenkę „Syćka Se Ci życzą”, która wycisnęła łzy wzruszenia na policzkach jubilata.

Co dzień planowaliśmy zdobyć Łysicę. Ostatniego dnia wyruszyliśmy na błotnisty szlak. Dzięki ożywczemu działaniu źródełka św. Franciszka zdobyliśmy szczyt. Zmęczeni, brudni, ale bardzo szczęśliwi wycieczkę zakończyliśmy oczywiście posiłkiem w Mc’Donaldzie.

Podczas całego pobytu w Górach Świętokrzyskich nieustannie towarzyszyła nam modlitwa i śpiew na chwałę Pana. Wyjazd uważamy za bardzo udany i wszystkim za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

[slideshow id=17]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/promyki-w-gorach-swietokrzyskich/