Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Dnia 20.08.2013 r. grupa parafian z księdzem Jackiem wyruszyła na pątniczy szlak wiodący na Jasną Górę. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy mszą św. o godz 6.00 w kościele Świętego Mateusza w Pabianicach.  545 Piesza Pielgrzymka przebiegła pod hasłem ,,Wiara naszą siłą”. Patronem pielgrzymki był św.Ojciec Pio, a odbyła się ona w intencji dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI i za nowego papieża Franciszka. Śpiew na ustach, modlitwa, konferencje i pomoc pątników nieustannie towarzyszyły nam w naszej wędrówce. Pielgrzymowanie to czas radości jak i własnych przemyśleń, jest to dla nas czas rekolekcji w drodze i doświadczaniem miłości Boga, dlatego też każdy miał okazję pojednania się z Nim w sakramencie pokuty, a następnie adorowanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek 23.08.2013 po godzinie 17 z uśmiechami na twarzy i śpiewem na ustach wkroczyliśmy w aleje prowadzące pod szczyt Częstochowy. Osoby pielgrzymujące po raz pierwszy miały na głowach wianki. Po dojściu do szczytu Jasnej Góry położyliśmy się krzyżem na ziemi by podziękować za całą drogę, a następnie poszliśmy przywitać się z naszą Matką. W Częstochowie wzięliśmy udział we mszy św., Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnej Góry i wieczornym czuwaniu w Kaplicy Cudownego Obrazu. Trwaliśmy przy Maryi do rana, uwielbiając ją śpiewem i modlitwą oraz powierzając Jej nasze intencje. Będąc nieustannie na drodze wiary, odkrywamy, że jesteśmy odpowiedzialni za zbawienie naszych bliźnich i nas samych. Pielgrzymka pomogła nam nabrać sił, i pozwoliła odnaleźć na nowo swoje miejsce w Kościele.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/piesza-pielgrzymka-na-jasna-gore-2/