Pierwsza Komunia Święta

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 17 maja 2020 r.  w naszej parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie odbyła się Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich. Do Stołu Pańskiego przystąpiło pięcioro dzieci: trzech chłopców i dwie dziewczynki.

Dzień był pogodny, a słońce i majowe kwiaty uśmiechały się do nas. Była to zupełnie inna uroczystość, jak te w minionych latach. Bez szumu i hałasu, bez wzajemnego oglądania strojów, bez kamer, w wielkim skupieniu i ciszy dzieci usiadły na ładnie przystrojonych krzesłach, w odległościach zgodnych z przepisami. Do kościoła przybyli rodzice także rodzice chrzestni i najbliższa rodzina.

Na twarzach dzieci widać było wielki Boży pokój, radość i oczekiwanie na przyjście Pana. Atmosfera modlitwy i skupienia panowała w całym kościele.

Podczas Eucharystii rodzice i dzieci brali udział w liturgii słowa. Dzieci śpiewały psalm i czytały modlitwę powszechną, natomiast rodzice przeczytali czytania. Piękną homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz, zachęcając w niej dzieci

i dorosłych do ciągłego trwania przy Jezusie, do unikania grzechów i czynienia dobra. Pierwszą Komunię Świętą porównał do zdobycia prawa jazdy w drodze do Nieba, którego nie wolno utracić.

Uroczystość uświetnił Zespół Estrellas, napełniając kościół, pełnymi chwały Bożej i uwielbienia, pieśniami.

Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Bogu i wszystkim, którzy przygotowali ich serca do przyjęcia Pana Jezusa. Otrzymały także małe chlebki do podzielenia się z bliskimi tym Bożym darem.

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie. Dzieci przeniknięte miłością Bożą, z Jezusem w sercu, pełne wdzięczności i radości wracały z rodzicami i najbliższymi do swoich domów.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/pierwsza-komunia-swieta/