Pielgrzymka Asysty śladami Chrztu Polski

Po Eucharystii 29 września 2023 r. Asysta parafialna z Ksawerowa wyruszyła w pielgrzymi szlak śladami chrztu Polski.

I dzień pielgrzymki śladami Chrztu Polski
Już w czasie podróży modliliśmy się na różańcu o pomyślność dla całej Parafii Ksawerów.
Celem dnia dzisiejszego był Biskupin – ikona polskiej archeologii jedno z najważniejszych stanowisk w historii polskiej archeologii. Kompleks został założony przez ludność kultury łużyckiej, a we wczesnym średniowieczu funkcjonowała tam osada słowiańska. Obecnie w Biskupinie znajduje się muzeum archeologiczne na wolnym powietrzu.
II dzień pielgrzymki śladami Chrztu Polski

Tego dnia odwiedziliśmy Gniezno. Nasza przemiła przewodniczka pani Beata oprowadziła nas po katedrze gnieźnieńskiej . O godz. 12:00 celebrowana była Eucharystia w intencjach pielgrzymów następnie był czas wolny aby zakosztować pysznej kawy na rynku w Gnieźnie. Na koniec zagościliśmy na polach Lednickich.

III dzień pielgrzymki śladami Chrztu Polski
Po śniadaniu udaliśmy się z przewodnikiem na Mszę św. do poznańskiej Fary. Po Eucharystii zwiedziliśmy Rynek Poznański i Ratusz. Był czas na drobne zakupy pamiątek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rogale świetomarcińskie. Obejrzeliśmy katedrę poznańską i posłuchaliśmy ciekawego opowiadania przewodnika o historii tej katedry. W drodze powrotnej do Ksawerowa odwiedziliśmy Licheń.
Pielgrzymka była błogosławionym czasem, który integrował parafian między sobą i przybliżył nas do Boga. Już planujemy kolejny wyjazd 😉

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/pielgrzymka-asysty-sladami-chrztu-polski-2023-r/