Niedziela Misyjna

21 października w Kościele powszechnym obchodzono Niedzielę Misyjną pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. Niedziela Misyjna jest dniem solidarności w całym Kościele powszechnym. Wpisuje się w rozpoczęty niedawno Rok Wiary i w przesłanie o nowej ewangelizacji towarzyszące trwającemu w Rzymie synodowi biskupów.„Bardzo wielu kapłanów, zakonników i zakonnic ze wszystkich części świata, wielu świeckich, a nawet całe rodziny opuszczają rodzime kraje, własne wspólnoty lokalne i udają się do innych Kościołów, aby dawać świadectwo i głosić imię Chrystusa, w którym ludzkość znajduje zbawienie” – pisze w orędziu Ojciec Święty i zachęca do tego, by świadczyć o Chrystusie całym swoim życiem.

Jak podkreśla Benedykt XVI, narzędziem współpracy w powszechnej misji Kościoła w świecie są Papieskie Dzieła Misyjne. „Dzięki ich działalności głoszenie Ewangelii staje się także spieszeniem z pomocą bliźniemu, sprawiedliwością względem najuboższych” – zaznacza.

Obecnie na świecie jest 1095 terytoriów misyjnych podlegających Kongregacji Ewangelizacji Narodów.

Biuro Prasowe KEP

Parafia w Ksawerowie kilkakrotnie gościła misjonarzy z różnych zakątków świata, mając zawsze otwarte i wrażliwe serce na Dzieło Misyjne.  A to wszystko dzięki ks. proboszczowi Stanisławowi Bracha, który kilkanaście lat był na misjach w Argentynie. O wielkiej wdzięczności misjonarzy, którzy zawsze mogli liczyć na pomoc naszej parafii, zarówno modlitewnej jak i materialnej świadczą m.in. przysyłane podziękowania lub listy, jak chociaż by ostatnio list ks. Wojciecha Błaszczyka, pracującego na misji w Boliwii.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/niedziela-misyjna/