Misje Miłosierdzia w naszej parafii

W dniach 18-25.05.2019 w naszej parafii odbywały się Misje Miłosierdzia, które zostały zapoczątkowane w Archidiecezji Łódzkiej 20.11.2016 roku. Są one wyjątkowym czasem w którym wspólnota Kościoła łódzkiego przygotowuje się do obchodów 100-lecia powstania Diecezji Łódzkiej. Wydarzenie to będzie miało miejsce w 2020 roku. Z Misjami Miłosierdzia związana jest peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

Do naszej parafii przybyły one w sobotnie popołudnie 18.05.2019 z parafii Świętego Marcina Biskupa i Świętej Marii Magdaleny w Górce Pabianickiej. Po przywitaniu obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej  na terenie naszej parafii procesyjnie przeszliśmy do świątyni, by uczestniczyć w uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie Misji Miłosierdzia. Przewodniczył jej ks. Dziekan Ryszard Stanek.  Zadaniem Misji Miłosierdzia jest pogłębienie naszej wiary. Podczas codziennych nauk głoszonych przez o. Krzysztofa Łaszcza SJ mieliśmy okazję do zastanowienia się nad naszym życiem i naszymi słabościami oraz nad tym, jak bardzo potrzebne nam jest Miłosierdzie Boże.

Relacja fotograficzna z początku Misji Miłosierdzia

Każdego dnia o godzinie 15.00 wierni gromadzili się na Koronce do Bożego Miłosierdzia i śpiewie Godzinek o Miłosierdziu Bożym, a dzień kończyliśmy o 21.00 Apelem Jasnogórskim podczas którego odmawialiśmy Litanię Loretańską, śpiewaliśmy pieśni, wsłuchiwaliśmy się w rozważania o uczynkach miłosierdzia. Mogliśmy także wysłuchać kilku świadectw o działaniu Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo wieczorne kończyliśmy w duchu jedności wspólnym odśpiewaniem pieśni Zapada Zmrok podczas której trzymaliśmy się wspólnie za dłonie tworząc jedność wspólnoty parafialnej. Później był czas na uczczenie relikwii Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

Wierni gromadząc się przed obrazem Jezusa Miłosiernego dziękowali mu za wszelkie otrzymane łaski i prosili w wielu intencjach, które dotyczyły ich samych, a także i najbliższych. Misje Miłosierdzia zbiegły się z ważnymi wydarzeniami w naszej parafii. W poniedziałek 20.05.2019 świętowaliśmy 40 – lecie święceń kapłańskich naszego Księdza Proboszcza Stanisława i urodziny Księdza Dominika, a w czwartek 23.05.2019 ponad 100 osobowa grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Adama Lepy. We wtorkowy wieczór 21.05.2019 odbyło się nabożeństwo przebłagalne i nauka stanowa dla małżeństw. Środa 22.05.2019 była czasem przeznaczonym na sakrament pokuty i sakrament namaszczenia chorych. W czwartek 23.05.2019 małżonkowie naszej parafii odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. W piątkowy wieczór 24.05.2019 podczas wieczornej Mszy Świętej miało miejsce zawierzenie Miłosierdziu Bożemu Parafii i Rodzin.

Podczas sobotniej Eucharystii na krzyżu Misyjnym została umieszczona pamiątkowa tabliczka, która będzie przypominała nam o tym niezwykłym czasie misyjnym. O godzinie 14.00 zgromadziliśmy się w świątyni, by uczestniczyć we Mszy Świętej podczas której pożegnaliśmy obraz Jezusa Miłosiernego i powierzyliśmy Mu wszystkie nasze intencje zapisane w pamiątkowej księdze. Po zakończeniu Eucharystii pożegnaliśmy obraz, który został przewieziony do parafii Chrystusa Króla w Pabianicach.

Ten wyjątkowy czas misji na pewno pozostanie na długo w pamięci i sercach naszych parafian.  Był to dla nas czas na refleksję, zadumę oraz przemianę naszych serc. Nie zabrakło także głębokiej modlitwy przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Każdy bez względu na wiek choć na chwilę w tym czasie zatrzymał się na modlitwie przy obrazie i relikwiach.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/misje-milosierdzia-w-naszej-parafii/