Marsz dla Jezusa

W Niedzielę Palmową delegacja ksawerowskiej młodzieży wraz z księdzem Jackiem i diakonem Artemem uczestniczyła w Marszu dla Jezusa, który wpisuje się w diecezjalne obchody XXIX Światowego Dnia Młodzieży. Maszerując pod hasłem „Błogosławieni ubodzy w duchu” wyruszyliśmy z przed kościoła pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, by w uroczystym pochodzie wraz z wizerunkami osób utożsamiających się z hasłem tegorocznego ŚDM, tj. błogosławionego Jana Pawła II, błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty, św. Franciszka i św. Brata Alberta i Jezusa Miłosiernego, pokazać, iż młodzi nie wstydzą się swojej wiary.

„To Marsz dla Jezusa, ale pamiętajmy, że jesteśmy w drodze do Krakowa” powtarzał ks. Przemysław Góra, Duszpasterz Młodzieży, dlatego też mogliśmy posłuchać o idei Światowych Dni Młodzieży i wspomnieniach z Rio de Janeiro. Zostaliśmy także zachęceni do włączenia się w wolontariat ŚDM, które odbędzie się w 2016 roku w Krakowie oraz w akcję Bilet dla Brata, która ma na celu pomoc młodym z 13-tu krajów  Europy Wschodniej i Zakaukazia przyjechać do Polski na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski, który w trakcie homilii skierował swe słowo do wiernych.

Po Komunii Świętej Ksiądz Arcybiskup poświęcił lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia, która została przekazana przedstawicielom parafii. W  dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII  wierni  będą mogli się przy niej modlić w  kościołach i swych domach,  w tym wyjątkowym dla Polski dniu.

[slideshow id=31]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/marsz-dla-jezusa/