Marsz dla Jezusa 2014 – rozpoczęcie o godz.13.30 na Placu Niepodległości

„Błogosławieni ubodzy w duchu” – to hasło tegorocznego XXIX Światowego Dnia Młodzieży, jaki obchodzony będzie w Niedzielę Palmową 13 kwietnia. Tego dnia młodzi łodzianie wezmą udział w tradycyjnym Marszu dla Jezusa, przemierzając drogę od kościoła św. Faustyny na Placu Niepodległości do Archikatedry. Początek Marszu o godz. 13.30.

W procesji, na przedzie której niesiony będzie krzyż, palmy oraz proporce z postaciami Jezusa, bł. Jana Pawła II, bł. Matki Teresy z Kalkuty, św. Franciszka i św. Brata Alberta, młodzież dojdzie do Archikatedry, gdzie Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii, a klerycy łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego wykonają Pasję. Przedstawiciele każdej parafii otrzymają także „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”, aby w dzień kanonizacji Jana Pawła II modlić się przy niej w swoich rodzinach i wspólnotach.

– Jako pamiątkę spotkania młodzi otrzymają książeczkę z orędziem papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży. Wysłuchają także świadectwa siostry misjonarki i zaproszenia młodzieży do włączenia się w wolontariat przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, gdyż tegoroczny Marsz stanowi element przygotowania do tego wielkiego święta Młodego Kościoła, jakie czeka nas w 2016 roku – tłumaczy ks. Przemysław Góra, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

Więcej informacji o Marszu dla Jezusa na Portalu Młodych: www.heavenly.com.pl

Piotr Drzewiecki

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/marsz-dla-jezusa-2014-rozpoczecie-o-godz-13-30-na-placu-niepodleglosci/