Ksawerów zwycięża w Będzinie

Schola „Jezusowe Promyki” z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie zdobyła I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Od 19 lat do Stolicy Polskiej Kolędy przybywają najlepsi wykonawcy wyłonieni spośród 39 ośrodków eliminacyjnych w Polsce i za granicą, którzy podczas trzydniowych przesłuchań finałowych walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Zwieńczeniem konkursowych zmagań jest koncert galowy organizowany w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu.

Do tegorocznych eliminacji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek zgłosiło się ponad 1800 uczestników. Tylko 144 wykonawców zakwalifikowało się do przesłuchań finałowych. Finaliści oceniani byli przez profesjonalne jury w składzie: prof. Marta Kierska-Witczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), ks. dr Zenon Kołodziejczak (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Instytut Teologiczny w Łodzi) oraz dr Michał Sławecki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie). Festiwal zakończył się niezwykle barwnym i widowiskowym koncertem, reżyserowanym przez Tomasza Kowalskiego, podczas którego laureaci festiwalu zaśpiewali polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne.

Głównym opiekunem Scholi „Jezusowe Promyki” jest ks. Stanisław Bracha, proboszcz parafii, który angażuje się całym sercem i wspiera działalność scholi wszelkimi możliwymi sposobami. O piękny śpiew troszczy się zawsze uśmiechnięta i pełna pomysłów Siostra Etiena Zalewska, karmelitanka Dzieciątka Jezus.

[Źródło]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/ksawerow-zwycieza-w-bedzinie/