Koncert ku czci Św. Cecylii w Ksawerowie

W niedzielę, 19 listopada 2017r., odbył się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie koncert ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

Święta Cecylia żyła na przełomie II i III wieku. Złożyła Bogu ślub czystości. Przymuszona do małżeństwa z poganinem Walerianem do końca dochowała wierności Bogu. Pozyskała dla Chrystusa męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie. W ciągu swojego życia dzielna Rzymianka przyprowadziła do Boga wielu ludzi. Piękna Cecylia lubiła śpiewać i grać. Z tego powodu została patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych.

W naszej ksawerowskiej parafii od 18 lat odbywają się piękne koncerty ku czci świętej Cecylii. W ostatnią niedzielę podziwialiśmy występy Jezusowych Promyczków, najmłodszych artystów – przedszkolaków, Scholę Jezusowe Promyki oraz Zespół młodzieżowy Estrellas.

W tym koncercie wystąpiło ponad 100 osób.

Schole i zespół młodzieżowy to grupy otwarte, przyjmujące nowych uczestników, pragnących chwalić Boga śpiewem.

Nasi artyści byli pięknie ubrani: błękitno-żółte tuniki z kolorowymi nutkami, radosne, złociste kapelusze i roześmiane buźki dzieci od razu ożywiły nasze dusze i serca. Młodzież wystąpiła w śnieżno-białych, długich albach. Pięknie zgrane kolory, subtelne, delikatne, takie Maryjne, zbliżały nas do Jezusa – Wschodzącego Słońca, do Nieba.

A potem zabrzmiały akordy przeróżne: piosenki bardzo rytmiczne i radosne, z ruchem, z gestami w takt melodii, te dobrze już znane i nowe, porywające pięknem melodii i słów.

Inicjatorką i organizatorką była parafialna organistka,  nasza kochana, uśmiechnięta Siostra Etiena, która, nieprzerwanie, od 1999 roku przygotowuje z pasją te koncerty. Czyni to z niespotykanym zaangażowaniem, miłością i wdzięcznością Panu Bogu za talent, który może każdego dnia pomnażać, i dzielić się nim z innymi.

Schole i Zespół Młodzieżowy mają w naszej parafii doskonałe warunki rozwoju, dzięki wielkiemu wsparciu duchowemu i finansowemu oraz ogromnej życzliwości Księdza Proboszcza Stanisława Brachy.

Wyrazem uznania dla organizatorów i wykonawców koncertu ku czci świętej Cecylii była modlitwa, ten najpiękniejszy śpiew duszy, w ich intencji.

W to piękne niedzielne popołudnie,  radosny, wdzięczny śpiew rozbrzmiewał w naszym kościele ku chwale Boga Trójjedynego, Matki Najświętszej i Świętej Cecylii.

s. Sawia – Karmelitanka

Koncert ku czci św. Cecylii 2017

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert-ku-czci-sw-cecylii-w-ksawerowie/