Koncert ku czci św. Cecylii 2018

Niedziela 18 listopada 2018 r. w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie była niezwykle pięknym i uroczystym dniem –  Schola „Jezusowe Promyki” obchodziła jubileusz dwudziestolecia  swojego  istnienia  i  działania. Przed ołtarzem stały dwa ogromne serca niebieskie i żółte, na których umieszczono różne zdjęcia z minionych wydarzeń oraz dużo pięknych kwiatów.

O godzinie 11.30 w kościele rozpoczęła się Msza Święta dziękczynna za wszelkie dobrodziejstwa, jakich w czasie muzycznej działalności doświadczyła od miłosiernego Boga i życzliwych ludzi ksawerowska Schola.

Po południu odbył się, urzekający muzyką i śpiewem, jubileuszowy koncert ku czci świętej  Cecylii. Kościół wypełniony był po brzegi.  Przybyło bardzo wielu zaproszonych gości, pragnących przeżyć z nami tę  niecodzienną uroczystość. Wszyscy uczestnicy koncertu podziwiali wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów oraz zaangażowanie dzieci w śpiew.

Wspaniałymi opiekunkami i organizatorkami życia Scholi przez pierwszych pięć lat były Siostry Bliźniaczki, Karmelitanki Dzieciątka Jezus: s. Eliana i s. Etiena. Po śmierci s. Eliany, organizacją i rozwojem Scholi zajmuje się do chwili obecnej s. Etiena.

Niezbędne aranżacje i podkłady muzyczne to ogromna troska wielkich muzyków, którym z całego serca dziękujemy.

Wszyscy zaangażowani w działalność śpiewającej grupy oddawali swoje serca, czas i siły. Przez Scholę  w minionych latach przewinęło się  około 500 osób. Na obchody jubileuszowe przybyli  z różnych zakątków Polski i zagranicy dawni uczestnicy Scholi, dziś dorośli już ludzie.

Koncert prowadziły  dziś  dorosłe  już  scholanki  Zyta i Paulina, które od początku istnienia Scholi, jeszcze jako małe dziewczynki, przez prawie dwadzieścia lat śpiewem chwalą Boga.
Z ogromnym wdziękiem wspominały festiwale, wycieczki, liczne pielgrzymki do sanktuariów Maryjnych oraz niezapomnianą wizytę w 2004 roku u Ojca świętego Jana Pawła II w Watykanie.

Jubileuszowe świętowanie zbiegło się z Dniem Ubogich, ustanowionym przez papieża Franciszka. Ponieważ wszyscy przed Chrystusem jesteśmy ubodzy, dlatego Ksiądz Proboszcz zaprosił wszystkich,  bez wyjątku, do  Ośrodka  Opiekuńczo –  Edukacyjnego  na gorący, bardzo smaczny bigos i ogromny, 1,5 – metrowy  tort.  Nie zabrakło także radosnych wspomnień, bardzo dużo życzeń i upominków dla Jubilatów. Śpiewy, tańce, gesty i cała uroczystość odbyły się na większą chwałę Boga i Matki Najświętszej oraz jako dziękczynienie za wszelkie łaski i błogosławieństwo, otrzymane przez 20 lat działalności „Jezusowych Promyków”. Z ogromną radością i miłością pragniemy dalej kontynuować to piękne „dzieło”, które zbliża nas do Boga i drugiego człowieka, i już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejny koncert – koncert kolęd w styczniu 2019 r.