Koncert ku czci św. Cecylii 15 XI 2015r.

W niedzielne popołudnie 15 XI 2015 o godz. 16.00 upamiętniając wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, mieliśmy okazję uczestniczyć w przepięknym koncercie w wykonaniu naszych zespołów, który odbył się w naszym kościele.

Koncert ku czci św. Cecylli 2015

Piękny śpiew scholi wykonany z wielką energią i pasją spotkał się z ciepłym przyjęciem nie tylko ze strony naszych parafian, ale i także licznie przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Ksawerów Adam Topolski, Matka Generalna Zakonu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus s. Błażeja wraz z Siostrami Karmelitankami, ks. Paweł Bogusz, prefekt Seminarium Duchownego oraz ks. Damian Stachera, były wikariusz parafii Ksawerów.

Na koniec koncertu wszyscy „artyści” zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Edyta Krawczyk z zespołu Estrellas szczególnie podziękowała Księdzu Proboszczowi oraz ks. Wikariuszowi za życzliwość i otwartość oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego koncertu.

Spotkanie to dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć, wszak jak stwierdził H. Spencer: „Muzyka ma prawo do zajęcia najwyższego miejsca pośród sztuk pięknych, gdyż bardziej niż wszystkie inne przyczynia się do szczęścia ludzkości”.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert-ku-czci-sw-cecylii-15-xi-2015r/