Koncert Kolęd i Pastorałek w Ksawerowie

W wesołej i miłej atmosferze upłynęło niedzielne popołudnie w naszej parafii. 20 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu: Scholi Jezusowe Promyczki, Jezusowe Promyki i Zespołu Estrellas. Na samym początku ks. Proboszcz Stanisław Bracha przywitał bardzo serdecznie wszystkich licznie zgromadzonych parafian i gości. Celem koncertu było przeniesienie się, choć na chwilę jeszcze, w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i licznie zgromadzona publiczność nie kryła wzruszenia słuchając różnych melodii świątecznych. Młodzi artyści wykonali te najpiękniejsze kolędy i pastorałki w dość odważnej, noworocznej i radosnej konwencji.

Kolędy rzeczywiście posiadają szczególną moc. Łączą pokolenia, rodziny, ludzi. Sprawiają, że w cudowną Noc Bożego Narodzenia nikt nie czuje się samotny. Wystarczy tylko zaśpiewać, że Bóg się narodził, Bóg zstąpił na Ziemię i jest tu z każdym z nas. Znowu wstępuje w nas nadzieja, a Ci, którzy już odeszli znowu są z nami w naszych wspomnieniach. Chrystus się nam narodził. Daje nam nadzieję i radość. Ale ponieważ jesteśmy tylko ludźmi oczekujemy, że ta radość będzie już tu i teraz. Tworzymy swoje własne wyobrażenie tego, co Jezus nam obiecuje w Swoich narodzinach. W tym radosnym dniu nikt z nas nie myśli o tym, że to zapowiadane szczęście zrealizuje się na Krzyżu, a droga do pełnej radości wiedzie przez cierpienie. Zapominamy także, że Jezus narodził się w stajence ponad dwa tysiące lat temu, a dzisiaj, figurka Jezusa w żłóbku to tylko symbol, Jezus rodzi się w naszych sercach i to nie tylko w tę jedną noc, ponieważ: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.” Kolęda to nasze uwielbienie dla narodzonego Boga, to wyraz naszej miłości i wdzięczności.

Na koniec ks. Proboszcz podziękował artystom za ich występ. Był to bardzo miły czas, podczas którego można było przedłużyć sobie radość Okresu Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu w ksawerowskim kościele, a przede wszystkim wykonawcom. Za uczestnictwo w koncercie składamy wszystkim słowa „Bóg Zapłać”.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert-koled-i-pastoralek-w-ksawerowie/