Koncert Kolęd

untitled-7522Dnia 13 stycznia 2013r. w naszym parafialnym kościele o godz. 16.00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu scholi „Jezusowe Promyczki i Promyki” oraz Zespołu Młodzieżowego „Estrellas”.

Jako pierwsze na scenie pokazały się „Jezusowe Promyczki”. Wyglądały wręcz anielsko, gdyż większość dziewczynek była ubrana w stroje aniołków, towarzyszyło im kilku Pastuszków.
Dzieci zaśpiewały cztery kolędy i pastorałki.

untitled-7636Następnie swoje wokalne możliwości zaprezentowały  „Jezusowe Promyki”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy jedenaści utworów, m.in. :„Huhuha”, „Z narodzenia Pana”, „Gdy świąteczny czas”, „Hej kolędo”, „Gwiazdy tańczyły” oraz „Szczęśliwych dni”.

W finale koncertu mogliśmy posłuchać  młodzieżowego zespołu „Estrellas”, który dołączywszy do scholi i zaśpiewał trzy kolędy.

Bożonarodzeniową aurę koncertu budowała scenografia świątecznej szopki, obecność  Świętej Rodziny oraz wizyta Trzech Króli, którzy oddali pokłon Jezusowi i u Jego stóp złożyli swe dary.

Artyuntitled-7679styczne i duchowe doznania, jakich dostarczył ten koncert, zawdzięczamy dzieciom i młodzieży, prowadzącej parafialne zespoły muzyczne Siostrze Etienie, ich opiekunowi – Księdzu Proboszczowi, Księdzu Jackowi, który duchowo wspierał uczestników występu, Panu Tomaszowi Krukowskiemu, który zajmował się nagłośnieniem koncertu, Państwu Beacie i Piotrowi Przybylak, którzy poprzez zdjęcia i filmowanie na stałe utrwalili te piękne chwile oraz rodzicom i opiekunom osób śpiewających,  dlatego po występie podziękowaliśmy wszystkim, którzy przyczynili się do tej muzycznej i duchowej uczty.

Szczególne podziękowania zostały złożone gościom: panu Wójtowi Gminy Ksawerów oraz Dyrektorom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ksawerowie.

Wzruszający koncert kolęd i pastorałek stał się kolejną cegiełką do budowania i wzmacniania naszej wiary w tym szczególnym roku, dlatego ks. proboszcz Stanisław Bracha  zainicjował na koniec spotkania wspólną modlitwę dzieci, młodzieży i dorosłych, po czym nastąpiło wspólne pamiątkowe  zdjęcie .untitled-7886

„Niech Boże Dzieciątko, na którego chwałę odbył się ten koncert, wszystkim błogosławi i do usłyszenia za rok”

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert-koled-2/