Koncert Kolęd 14 stycznia 2024 r.

Cicha noc, święta noc….
…pokój niesie ludziom wszem…..a w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie niesie się anielski śpiew ku chwale nowonarodzonego Zbawiciela.
Tradycją jest, że w okresie świątecznym chór Jezusowych Promyczków, Promyków i Zespół Estrellas, pod przewodnictwem Siostry Etieny, umacnia nas swoim pięknym śpiewem w świątecznej atmosferze. W tym roku koncert odbył się 14 stycznia i wzięło w nim udział ponad 100 chórzystów, z których najmłodszy miał 3 lata, a najstarszy skończył 50 lat.
Koncert kolęd i pastorałek, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowanie, a kościół wypełniony był po brzegi słuchaczami. Umacniać w wierze, nieść miłość i nadzieję, to przesłanie, które za każdym razem przyświeca organizowanym koncertom, które regularnie obywają się w kościele w Ksawerowie.
Przypomnijmy, że członkowie chóru spotykają się co tydzień na próbach, uświetniają swoimi występami wszelkie uroczystości kościelne, a także chrzty, śluby, bierzmowania oraz uczestniczą w wielu konkursach regionalnych i ogólnopolskich często zdobywając miejsca na podium. Wielokrotnie też koncerty odbywały się w innych parafiach na zaproszenie tamtejszych proboszczów.
Życzymy wszystkim naszym zespołom muzycznym dalszych sukcesów na chwałę Pana Jezusa.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert-koled-14-stycznia-2024-r/