Jezusowe Promyki kolejny raz zdobyły nagrodę na festiwalu

W dniu 28 grudnia 2012 r. w Radomiu odbył się Finał XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie” pod patronatem J.E. Ks. Bp Henryka Tomasika, Ordynariusza Diecezji Radomskiej.

W eliminacjach do koncertu finałowego wystąpiło 250 podmiotów wykonawczych biorących udział w eliminacjach rejonowych. Jury wybrało 26 finalistów, a udział w koncercie finałowym wzięło 9 wykonawców. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się również Schola „Jezusowe Promyki” z Parafii M.B. Częstochowskiej w Ksawerowie. Jezusowe Promyki nas nie zawiodły i kolejny raz zdobyły nagrodę na tym Festiwalu – wyróżnienie. Ponadto jury przyznało pierwsze i drugie miejsca, które zdobyły centra sztuki wokalnej i domy kultury.

003Głównym opiekunem Scholi „Jezusowe Promyki” jest ks. Stanisław Bracha, proboszcz parafii, natomiast o piękny śpiew troszczy się Siostra Etiena Zalewska, karmelitanka Dzieciątka Jezus.

Teraz dzieci przygotowują się do kolejnych finałowych rozgrywek – Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, który uważany jest za stolicę polskiej kolędy i pastorałki.

005

Ponadto Schola „Jezusowe Promyki” zaprasza na swój koncert kolęd, który odbędzie się w dniu 13 stycznia 2013 roku o godzinie 16.00 w Kościele MB Częstochowskiej w Ksawerowie.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/jezusowe-promyki-kolejny-raz-zdobyly-nagrode-na-festiwalu/