JAN PAWEŁ II- NASZ WIELKI ŚWIĘTY

Wieczór 26 kwietnia 2014 roku w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po wieczorowej mszy św. zgromadziliśmy się w kościele na 4 częściach różańca i Apelu Jasnogórskim, by wyrazić naszą modlitewną wdzięczność za dar kanonizacji Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Po odśpiewaniu Apelu rozpoczął się program słowno-muzyczny pt.: „JAN PAWEŁ II – NASZ WIELKI ŚWIĘTY” w wykonaniu scholi Jezusowe Promyki.

„By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa,
by prawdziwa była zawsze słów wymowa;
o Jego wielkości i pracy codziennej,
o Jego wysiłku, miłości niezmiennej.
Dla tego, co dobre i co sprawiedliwe,
co oznacza prawdę i to, co uczciwe.
Pracowite życie naszego Papieża,
bo On nieustannie do pokoju zmierzał.
Wołał o sumienność, prosił o uczciwość,
wzywał o rozsądek i o sprawiedliwość.
Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy,
bo do grona świętych Jan Paweł II należy.”

[flickr id=”13885141999″ thumbnail=”small” overlay=”false” size=”medium” group=”” align=”left”] Tematem przewodnim programu było powołanie do świętości. Podczas modlitewnego wieczoru odkrywaliśmy to powołanie i szukaliśmy drogi do źródła. Podpowiedź jak ją znaleźć, dał nam sam Papież w Tryptyku Rzymskim: „Jeśli chcesz znaleźć źródło musisz iść do góry, pod prąd”. Uczyniliśmy ją mottem obchodów kanonizacyjnych, które zostały zainaugurowane właśnie tego wieczoru. Wzruszających i duchowych przeżyć dostarczyły nam również, wplecione w program zdjęcia oraz krótki filmik z pobytu scholi Jezusowe Promyki w Rzymie u Jana Pawła II w 2004 roku. Naszą modlitwę zakończyliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

[fsg_gallery id=”12″]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/jan-pawel-ii-nasz-wielki-swiety/