I Komunia Święta 2013

Pierwsza Komunia Święta, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu osoby do niej przystępującej.  W czasie uroczystej Mszy Św. dzieciom uprzednio wczesnej przygotowanym udziela się I Komunii Świętej. Jest to sakrament, symbolicznie przyjmujący młodego człowieka do grona tych, którzy bezpośrednio obcują z Bogiem i pragną Go przyjmować do swego serca i życia.

W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 w naszym kościele, dzieci kl. II przystąpią do I Komunii Świętej. Naszych  parafian prosimy,   by  w   miarę   możliwości  skorzystali  z   innych  godzin Mszy  św. , a   Mszę   św.  o  godz. 10.00  zostawili  dla  wszystkich bliskich  dzieci, które   przystąpią   do I Komunii  Świętej.

Uroczystość poprzedzi  piątkowa spowiedź dla dzieci oraz ich najbliższych. W piątek 10 maja br. od godz. 16:00  dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty  i pojednania, aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Pana Jezusa do swego serca.  W czasie nabożeństwa pokutnego odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy aby dzieci przyniosły ze sobą świece.

W dniu I Komunii Świętej o godz. 16:00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za dar Komunie Świętą, wraz z poświeceniem prezentów. Natomiast następnego dnia w poniedziałek po nabożeństwie i Mszy świętej wieczorowej poświecimy i rozdamy obrazki, oraz zrobimy grupowe zdjęcie.

Pierwszy tydzień po I Komunii Świętej jest tzw. Białym Tygodniem. Stanowi On okazją do składania podziękowań za spotkanie z Panem Jezusem w Komunii świętej.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/i-komunia-swieta-2013/