Jubileusz 80-lecia Parafii w Ksawerowie

Uroczysta Msza Święta odbędzie się dn. 01.09.2013 r.
o godz. 11.30

Dnia  01 września 2013 roku nasza parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie obchodzi historyczny  jubileusz 80 – lecia istnienia. Jest to czas szczególny dla całej naszej parafii, który jakże pięknie i wymownie wpisuje się w przeżywanym ROKU WIARY. Z tej racji pragniemy zaprosić wszystkich naszych parafian oraz gości na uroczystą jubileuszową Msze Św. o godz. 11. 30, której będzie przewodniczył ks. infułat Jan Sobczak.

Po Mszy Św. i procesji eucharystycznej wokół kościoła odbędzie się ceremonia objęcia kapelaństwa przez ks. proboszcza Stanisława Brachy nad Signum Polonicum oraz poświęcenie sztandaru. Na schodach kościoła wystąpi również schola „Jezusowe Promyczki i Promyki”.  Tego dnia będzie możliwość nabycia książki  „Ksawerów – moja mała Ojczyzna”, która ukazuje historię kształtowania się naszego społeczeństwa,  działających instytucji, grup parafialnych, osób zasłużonych dla parafii i naszej Ojczyzny, a nade wszystko na nowo uświadamia jak ważne miejsce w życiu każdego człowieka zajmuje wspólnota jaką jest żywy Kościół.

Serdecznie zapraszamy również na festyn pod patronatem Łódzkiej „Caritas”, który odbędzie się na Ośrodku Charytatywnym po zakończonych kościelnych uroczystościach.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/jubileusz-80-lecia-parafii-w-ksawerowie/