80 lat – Bogu dziękujcie – Ducha nie gaście!

Powyższe słowa wyrażają naszą wdzięczność za powstanie wspólnoty parafialnej i wzywają wszystkich do ożywienia naszej wiary w Boga, który zamieszkał pośród nas. Papież bł. Jan XXIII nazywał parafię: „źródłem tryskającym pośród osady, do którego wszyscy mieszkańcy przychodzą ugasić pragnienie”. Tak pięknie się składa, że świętowanie naszego jubileuszu przypada w kościele z ogłoszonym Rokiem Wiary. Ojciec Święty Benedykt XVI zaprosił nas do tego, abyśmy pochylili się nad naszą wiarą i sposobem jej przeżywania na co dzień.Poprzez nieustanną wspólną modlitwę, która była przez orędownictwo Matki Bożej naszej Patronki kierowana do Trójjedynego Boga, parafianie przygotowywali się do świętowania 80 — lecia Jubileuszu parafii. Niedzielna Eucharystia, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, comiesięczne nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odmawianie w ostatnią sobotę miesiąca wszystkie cztery części Różańca Świętego oraz osobiste modlitwy znane Bogu, pomagały nam duchowo przygotować się do tego historycznego wydarzenia. O Jubileuszu Parafii przypominały nam również jubileuszowe kalendarze, wyjątkowo wydane na tę okoliczność. Rodziny otrzymywały je w czasie wizyty duszpasterskiej. Znane nam wszystkim i bardzo kochane dzieci oraz młodzież ze scholi „Jezusowe Promyczki i Promyki”, pragnąc wprowadzić nas poprzez muzykę w piękno i niepowtarzalną atmosferę Jubileuszu, nagrały specjalne wydanie płyty „Kolędy i Pastorałki”. Jakże szlachetnym gestem służącym nam wszystkim wykazała się Gmina Ksawerów na czele z Panem Wójtem Adamem Topolskim, odsprzedając po 80 latach działkę sąsiadującą bezpośrednio z budynkiem Kościoła pod parking samochodowy. Zwieńczeniem przygotowań była odbyta Jubileuszowa Pielgrzymka do Rzymu połączona z wręczeniem paliusza naszemu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu.

Niech osiemdziesiąta rocznica powstania parafii będzie wyjątkową okazją do pokazania współczesnemu światu, że ta wspólnota jest nadal żywa, że parafia to nie tylko budynek kościoła i ksiądz, ale wszyscy jej mieszkańcy, że jesteśmy Iudźmi wiary. Naśladujmy swoich rodziców, dziadków i pradziadków, którzy wiernie wytrwali w wierze katolickiej i nam ją przekazywali. Bądźmy wzorem do naśladowania, aby nasza wspólnota parafialna mogła doczekać się kolejnych, pięknych i niepowtarzalnych jubileuszów swojego istnienia.

[slideshow id=20]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/80-lat-bogu-dziekujcie-ducha-nie-gascie/