Wycieczka Scholi Jezusowe Promyki

Dnia 12.06.2015 r. o godz. 8.00 wyruszyliśmy na kolejną 4 dniową wycieczkę ze Scholą Jezusowe Promyki. Pożegnał nas Ks. Proboszcz oraz rodziny. Wspólną modlitwą rozpoczęliśmy nasze wędrowanie i oddaliśmy się Najświętszemu Sercu Jezusa, by nas prowadziło szczęśliwymi drogami.

Pierwszym punktem było zwiedzanie ruin zamku w Besiekierach. Okolica była tak malownicza, że zrobiliśmy dłuższy postój. Następnie pojechaliśmy do Kazimierza Biskupiego. Jest to miejscowość, gdzie pierwsi polscy męczennicy, Jan, Benedykt, Izaak, Mateusz i Krystyn oddali życie za wiarę. Po jednym z pięciu kościołów zbudowanych na ich cześć oprowadzał nas misjonarz Świętej Rodziny Ks. Łukasz Skołud. Opowiadał o historii powstania Zakonu i miejscowości, w której byliśmy. Zostaliśmy oprowadzeni po świeżo wyremontowanym klasztorze i zaproszeni na poczęstunek przepysznymi czereśniami owocującymi w ogrodzie. Pierwszy dzień naszego wyjazdu zakończyliśmy modlitwą dziękczynienia Bogu za Jego obecność wśród nas i Boże błogosławieństwo.

[fsg_gallery id=”25″]

Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy na „Lednicę Malucha”. Podczas mszy świętej nasza Schola w promieniach palącego słońca „rozświetlała” pola lednickie. Po mszy świętej Promyki zaprezentowały się ze wspaniałym koncertem. Zmęczeni, ale weseli wróciliśmy do Zajazdu w Biskupinie. Po zasłużonym odpoczynku dzieci korzystały z placu zabaw gdzie zjeżdżały na linie, grały w ping ponga, lotkę i grały w piłkę na boisku, a nawet kąpały się w basenie. Wieczorem zorganizowany został grill z pysznym jedzonkiem i wspaniałymi zabawami na powietrzu. Dzieci mobilizowały siły i ładowały akumulatory na następny dzień. Ten wspaniały dzień zakończyliśmy modlitwą uwielbienia, by podziękować Bogu za wielkie dzieła które są naszym udziałem. To dzięki Jego łasce możemy rozsławiać Jego Imię i być świadkami Jego Miłości.

Niedziela rozpoczęła się wczesną pobudką w związku z wyjazdem na mszę świętą do Parafii Św. Anny w Liszkowie, gdzie nasze dzieci sprawiły wielką radość mieszkańcom dając koncert. Następnym punktem wycieczki był Inowrocław – kurort sanatoryjny znany ze swoich tężni solankowych, które dobrze wpłynęły na nasze samopoczucie. Dzieci, z opowiadań Pani przewodnik, zapoznały się z historią miasta i jej perłami zdrojowymi. Dalsza trasa wycieczki zaprowadziła nas do Kruszwicy. Tam, na statku wycieczkowym Rusałka, podczas rejsu po jeziorze Gopło, Promyki poznały smak podróżowania akwenami wodnymi. Po powrocie z rejsu Pani przewodnik zapoznała nas z historią początków państwa Polskiego i dynastii Popielów, których siedzibą rodu była Kruszwica ze znaną z legend Mysią Wieżą. Wieczorem dzieci odpoczywały na terenie zajadu i wystąpiły z koncertem dla obsługi, który słyszał pochlebne opinie występów Scholi na Lednicy.

W ostatnim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Sanktuarium Licheńskie, gdzie uczestniczyliśmy w mszy świętej. Także „stara” część Sanktuarium z Golgotą wywarła wielkie wrażenie na dzieciach, podobnie jak wspaniałe wnętrze Bazyliki. Ostatnim akordem wycieczki był posiłek w McDonaldzie, który zawsze wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. Bezpiecznie i szczęśliwie dotarliśmy wieczorem do Ksawerowa, gdzie razem z rodzicami zawiązaliśmy wspólny krąg i zaśpiewaliśmy na Chwałę Pana!

Cała Schola wraz z opiekunami jest niezmiernie wdzięczna Ks. Proboszczowi i wszystkim Parafianom za wsparcie duchowe i materialne, bez których wycieczka nie mogłaby się odbyć. Bogu niech będą dzięki za te wspaniałe dni, które ubogaciły nas wzajemną miłością, życzliwością i przyjaźnią a w sposób szczególny doświadczyliśmy mocy Ducha Świętego, który nas prowadził pięknymi i błogosławionymi drogami.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/wycieczka-scholi-jezusowe-promyki/