Wycieczka Scholi „Jezusowe Promyczki I Promyki” na Mazury

Tradycją są już coroczne wycieczki naszej Scholi w różne rejony Polski. W tym roku w dn. 17 – 20 czerwca wyruszyliśmy na Mazury, dokładnie do Wilkas, Giżycka i Św. Lipki. Wyjechaliśmy w niedzielę 17 czerwca o godz. 14.00  a dotarliśmy do celu o godz. 21.00. Naszą wspólną wędrówkę rozpoczęliśmy od modlitwy, która była naszą siłą i mocą w przeżywaniu tych pięknych dni. Po drodze tzn. z w Płońsku zatrzymaliśmy się w Mc Donald’s , który był ważnym punktem naszego programu. Po dotarciu na miejsce spożyliśmy kolację a następnie zakwaterowaliśmy się w Ośrodku AZS Wilkasy. Wszystkim bardzo spodobał  się  ten Ośrodek o wysokim standardzie.

Następnego dnia wyruszyliśmy na kajaki i rowery wodne pod kierunkiem ratownika p. Dariusza, który wspaniale pokierował naszą grupą. Wszyscy byli ogromnie zadowoleni z tej atrakcji na którą czekaliśmy od dłuższego czasu. Natomiast po obiedzie mieliśmy okazję zwiedzić Twierdzę Boyen oraz Giżycko. O godz. 18.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościele św. Brunona w Giżycku, by podziękować Bogu za wszelkie łaski, które stały się naszym udziałem. Po kolacji wspólnie przy ognisku śpiewaliśmyi bawiliśmy się a na koniec dnia wspólnie dziękowaliśmy Bogu za ten piękny czas bycia razem…

We wtorek od rana zwiedziliśmy Św. Lipkę – Sanktuarium Maryjne ( Bazylikę Narodzenia N.M.P. ). O godz. 11.30 wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego z ruchomymi figurkami a po koncercie uczestniczyliśmy w dziękczynnej Eucharystii za cudowny czas wspólnej wędrówki po Mazurach. W czasie Mszy św. i po Niej mieliśmy okazję zaprezentować kilka piosenek w wykonaniu naszej Scholi, natomiast po południu jako wierni patrioci, kibicowaliśmy naszym polskim piłkarzom w meczu z Sanegalem. Niestety przegraliśmy. Wieczorem zorganizowaliśmy wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzień zakończyliśmy dziękczynną modlitwą do Matki Bożej za Jej opiekę, miłość i troskę, wyśpiewując Apel młodzieżowy.

W środę o godz. 10.45 odbyliśmy rejs statkiem” Posejdon” po jeziorze Niegocin. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną (standardowo zatrzymaliśmy się w Mc Donald’s) do Ksawerowa i o godz. 20.30 dotarliśmy szczęśliwie na miejsce. Mamy wielką nadzieję, że nasz wspólny wyjazd będzie okazją do zacieśnienia relacji między sobą, a także pozwoli wzrastać w przyjaźni z Jezusem, który jest naszą DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM. Dziękujemy Mu, że pozwolił nam tak cudownie spędzić ten czas, który przyczynił się do  zintegrowania Scholi. Niech On będzie uwielbiony w każdym działaniu, a my otwierajmy nasze serca na Jego NIESKOŃCZONĄ MIŁOŚĆ. Z całego serca wyrażamy naszą ogromną wdzięczność naszym drogim Parafianom, Ks. Proboszczowi Stanisławowi i Ks. Wikariuszowi Dominikowi, wspaniałym opiekunom oraz  rodzicom, którzy z ogromną troską i miłością wspierają to Boże dzieło… jakim jest Schola „ Jezusowe Promyczki i Promyki”.

Zapewniamy o modlitwie…

Wycieczka Scholi - Mazury 2018