Wycieczka Rowerowa

Korzystając z pięknych majowych dni, ministranci wraz ze swoim księdzem wikariuszem postanowili zorganizować wspólną wycieczkę rowerową. Plan był bardzo prosty: o godz. 9: 00 gromadzimy się na rowerach przed kościołem, następnie udajemy się na krótką wycieczkę do pobliskiego lasu, aby tam zapalić ognisko i usmażyć kiełbaski. I jak, to w życiu bywa czasem pojawiają się trudności. Okazało się, że w sobotę od samego rana padał słaby deszcz. „A więc nici z wycieczki”.Jednak ok. godz. 9: 00 deszcz ustąpił, a na parkingu przed kościołem pojawili się pierwsi chętni na wyjazd. Postanowiliśmy, że chwilę zaczekamy i jak będzie więcej osób to zapalimy chociaż grilla. Ku zaskoczeniu nas wszystkich – parę minut po godz. 9: 00 – na parkingu zgromadziła się całkiem niełaz grupka chętnych ministrantów. Wspólnie postanowiliśmy, „że skoro już jesteśmy i nie pada deszcze, to na rozgrzanie robimy małą rundkę w kierunku ul. Wschodniej – Rydzyn – Pabianic – ul. Zachodniej”. Na metę dotarliśmy w delikatnej mżawce, ale schronienie znaleźliśmy pod altanką, gdzie rozpalono grilla. Każdy posilił się ciepłą herbatą, oraz kiełbaską z grilla.

[slideshow id=9]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/wycieczka-rowerowa/