Wizyta Św. Mikołaja w naszej parafii

Św. Mikołaj, który 2 grudnia 2017 r. o godz. 15.00 przybył do naszej parafii nawiązywał do swojego wielkiego poprzednika z Miry. Wkroczył do świątyni ubrany w biskupie szaty z wielkim workiem prezentów na plecach w asyście ks. Proboszcza Stanisława Brachy, ks. Wikariusza Dominika Sujeckiego i pięknych Aniołków.

W kościele powitała Go liczna rzesza dzieci ze scholi Jezusowe Promyczki i Promyk, ich rodzice, nasz wspaniały fotograf Mariusz Cygan i s. Etiena. Na początku spotkania dzieci powitały Św. Mikołaja radosnym śpiewem. Św. Mikołaj gawędził z każdym dzieckiem, pozował do zdjęć, a co najważniejsze – hojnie obdarowywał, spełniając niejedno dziecięce marzenie, o czym świadczyły uśmiechnięte ich buzie. Uciechy było co nie miara. Przed odejściem szacowny gość poprosił o wspólne zdjęcie i ruszył w powrotną drogę.

Mikołajki 2017

Spotkanie z Mikołajem to bardzo ważne doświadczenie dla naszej parafii, łączące młodszych, starszych, całe rodziny w domu naszego, kochanego Boga, w którym jesteśmy razem, jako wspólnota. Zobaczyć uśmiech i radość na twarzy dziecka to piękny wyraz tego, że warto działać  i żyć we wspólnocie, blisko Chrystusa.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/wizyta-sw-mikolaja-w-naszej-parafii-2017/