Święto Eucharystii

W dniu 10 czerwca delegacja z naszej parafii, udała się do Łodzi na Archidiecezjalne Święto Eucharystii. Kilka tysięcy wiernych zgromadziło się przed Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, aby ulicami miasta procesyjnie przejść na plac Katedralny. W tym roku niniejsza uroczystość, była także diecezjalnym dziękczynieniem za pielgrzymkę jaką przed 25 laty odbył papież Jan Paweł II w naszej diecezji. Archidiecezjalne Święto Eucharystii zostało ustanowione na pamiątkę wizyty papieża Jana Pawła II, który odwiedził Łódź 13 czerwca 1987 roku. Obchodzone jest w Łodzi od czerwca 1989 roku; każdego roku w drugą niedzielę czerwca. Tego roku uroczystej procesji eucharystycznej przewodniczył najbliższy współpracownik papieża Benedykta XVI, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone, który również odprawił przy ołtarzu polowym dziękczynną mszę św.

Kard. Bertone w swojej homilii nawiązał do uczniów z  Emaus. ” Także my jesteśmy pochłonięci życiem codziennym. Jesteśmy ogarnięci tak wieloma zajęciami, jesteśmy zaangażowani, lękając się o przyszłość” – mówił kard. Bertone. „Co wypełnia nasze serca, myśl, spotkania, rozmowy. Jezus przychodzi do nas, swoich uczniów, na początku trzeciego tysiąclecia z tym samym planem miłości” – przypominał kardynał. I zachęcał do krótkiego zastanowienia się nad tym, o czym dzisiaj rozmawiamy. „Czym żyje dzisiejszy człowiek? Czym dziś żyjemy? Co nas zajmuje? O czym mówimy najczęściej? W kim lub w czym pokładamy nasze zaufanie i dlaczego? Pytania te powinny znaleźć odpowiedź w naszych sercach. Chrystus czeka na naszą odpowiedź”.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/swieto-eucharystii/