Potrójny sukces Ksawerowa

Kwartet wokalny „Fudament” z Ksawerowa w składzie: Joanna Kadula, Paulina Suchcicka, Renata Szymańska i Justyna Szymańska, w dniu 13 stycznia 2017 roku wziął udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Kwartet zajął tam I miejsce w kategorii mieszanych zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Także 14 stycznia br. kwartet wystąpił na Koncercie Galowym XIV Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” w Jaworznie. „Fundament” zdobył Nagrodę Grand Prix Festiwalu, pokonując aż 120 różnych podmiotów.

Potrójny sukces Ksawerowa 2017

Ponadto w dniu 15 stycznia 2017 r. Schola Jezusowe Promyki z Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie, pod batutą Siostry Etieny Zalewskiej i przy akompaniamencie Pana Michała Makulskiego, wystąpiła w Kościele pw. św. Lamberta w Radomsku na koncercie laureatów XIV Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych „Hej, Panie Jezu”. Schola zajęła I miejsce w konkursie i w sercach publiczności. Na Festiwalu wystąpiło 78 podmiotów wykonawczych.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Bracha i Księdzu Wikariuszowi Piotrowi za opiekę nad scholą, Siostrze Etienie za wspaniałe serce dla Promyków, Panu Michałowi Makulskiemu za znakomity, energetyczny akompaniament oraz wszystkim sympatykom i życzliwym ludziom, a przede wszystkim Bogu za życie i talenty jakimi nas obdarzył.

Rodzice dzieci ze Scholi.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/potrojny-sukces-ksawerowa/