Pielgrzymka śladami bł. Jana Pawła II

W piątek 19.10.2012 r. o godzinie 8.00 parafianie z Księdzem Jackiem wyruszyli na 3-dniową pielgrzymkę w góry, śladami bł. Jana Pawła II.
W Wadowicach zatrzymaliśmy się na chwilę modlitwy w kościele parafialnym, gdzie Karol Wojtyła przyjął chrzest. Następnie udaliśmy się na pyszne papieskie kremówki. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki była Kalwaria Zebrzydowska. Korzystając z pięknej październikowej pogody weszliśmy na Dróżki Kalwaryjskie. W Zakopanym uczestniczyliśmy we Mszy Świętej na Krzeptówkach. Spacerowaliśmy także po Dolinie Chochołowskiej gdzie mogliśmy podziwiać piękne jesienne krajobrazy. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę skąd wspaniale widać było Tatry. Są one wyjątkowe o tej porze roku. W Ludźmierzu modliliśmy się w Sanktuarium Maryjnym. W Ogrodzie Różańcowym przeszliśmy przez Bramę Wiary. Miało to szczególne znaczenie w rozpoczętym niedawno Roku Wiary.
Umocnieni duchowo powróciliśmy do Ochotnicy, gdzie czekała nas bardzo miła niespodzianka. Podczas wieczornego ogniska towarzyszyła nam kapela góralska. Mieliśmy wyjątkową okazję posłuchać góralskiej muzyki, która porwała nas do tańca. Każdy był bardzo zadowolony z tego wieczoru.
W niedzielny poranek po śniadaniu udaliśmy się na jesienny górski spacer. Z każdej strony roztaczały się piękne widoki gór, które wyglądają o tej porze roku kolorowo. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii.
Niestety, to co dobre szybko się kończy. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Zatrzymaliśmy się na Jasnej Górze gdzie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na Wałach i mieliśmy czas na modlitwę przed Obrazem Czarnej Madonny.
Pielgrzymka była pełna niezapomnianych atrakcji duchowych. Towarzyszyła nam codzienna modlitwa, wspólny śpiew, a dobre humory i słoneczna pogoda nie opuszczały nas. Nie zabrakło także czasu na rozmowy, modlitwę i ognisko. Piękne widoki górskie i wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/pielgrzymka-sladami-bl-jana-pawla-ii/