Pielgrzymka do Częstochowy

13 października 2018 grupa 56 parafian wraz z Księdzem Dominikiem Sujeckim wyruszyła na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która miała charakter dziękczynno-błagalny. Pragnęliśmy dziękować Maryi za 100 lat wolnej Polski i prosić ją o dalszą opiekę nad nami i całą wspólnotą parafialną.

O godz. 09.30 zgromadziliśmy się w Kaplicy Cudownego Obrazu by przeżyć tam Eucharystię. Po jej zakończeniu udaliśmy się na Wały Jasnogórskie gdzie Ksiądz Dominik poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie mieliśmy czas na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i chwilę kontemplacji.

Przed godz. 15.00 pielgrzymi udali się do Doliny Miłosierdzia by wspólnie zawierzyć swoje intencje z którymi przyjechali do Częstochowy Jezusowi Miłosiernemu. Odwiedziliśmy także  budujące się Archidiecezjalne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gdzie mogliśmy podziwiać mozaikę wykonaną przez o. Marko Rupnika z Włoch i posłuchać historii tego obiektu sakralnego. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia udaliśmy się w drogę powrotną do Ksawerowa. Z racji przeżywanego miesiąca maryjnego we wspólnej modlitwie różańcowej dziękowaliśmy Maryi za dotychczasową opiekę nad nami i prosiliśmy Ją o dalsze orędownictwo u Jej Syna.

Częstochowa 2018

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/pielgrzymka-do-czestochowy-2/