Nowi ministranci

Wielki Czwartek, w dzień ustanowienia przez Chrystusa kapłaństwa, w tradycji  kościoła, do Liturgicznej Służby Ołtarza włącza się  nowych ministrantów.

Również w naszej parafii do grona ministrantów dołączył: Jaworski Maciek, Mazurkiewicz Jakub, Przybylak Łukasz, Przybylak Wiktor, Rosiak Kamil, Wyciszkiewicz Kamil. Po odpowiednim przygotowaniu, uznając szczere pragnienie, ks. Proboszcz dopuścił kandydatów do służy ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będą mogli odtąd nosić świętą księgę, a także krzyż – zwycięski sztandar naszej wiary. Będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne, oraz na cześć Boga będą nosili kadzidło i światło.
Posługa ministranta, do której zostali dopuszczeni chłopcy, jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant, bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na ciało i Krew swoją.

Nowo przyjętym Ministrantom życzymy, aby zawsze wiernie służyli Chrystusowi i całemu Kościołowi.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/nowi-ministranci/