Nabożeństwo dziękczynne

04.11.2017 odbył się ingres Arcybiskupa Grzegorza Rysia do łódzkiej katedry.  Podczas uroczystej mszy świętej  metropolita objął stanowisko  nowego Pasterza Archidiecezji Łódzkiej. Ciesząc się z tej wyjątkowej chwili młodzież działająca przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie przygotowała pod opieką księdza Dominika Sujeckiego program słowno-muzyczny będący podziękowaniem za wybór nowego Arcybiskupa. Podczas mszy świętej o godzinie 18.00 w swych modlitwach dziękowaliśmy Bogu za Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia i prosiliśmy dla niego o wszelkie potrzebne łaski.  Po zakończeniu eucharystii odbyło się nabożeństwo dziękczynne podczas którego rozważaliśmy teksty Księdza Jana Twardowskiego o kapłaństwie, które przeplatane były naszymi śpiewami. Odmówiliśmy także dziesiątek różańca dziękując Bogu za nowego metropolitę łódzkiego oraz polecając go opiece Boga.  Zwieńczeniem naszego nabożeństwa dziękczynnego było wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Wieczór uwielbienia 04.11.2017

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/nabozenstwo-dziekczynne/