Młodzi w Marszu dla Jezusa

25 marca, w Niedzielę Palmową młodzież z naszej Parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, pod opieką wikariusza – Księdza Dominika, wzięła udział w Marszu dla Jezusa. Tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem „Nie bój się!”.
Ok. godz. 12:30 wyruszyliśmy na przystanek tramwajowy, skąd pojechaliśmy do Łodzi do Kościoła oo. Jezuitów. W świątyni, oczekiwaniu na słowo Pasterza naszej Archidiecezji, wszyscy bardzo aktywnie śpiewem i tańcem włączyliśmy się w modlitwę i uwielbienie prowadzone przez zespół Mocni w Duchu. Następnie piękną katechezę wygłosił J. E. Arcybiskup Grzegorz Ryś. Wielu z nas zapadło w pamięci, że jeśli zaufamy Jezusowi, to dzięki Niemu przestajemy się bać, ponieważ nawiązujemy z Bogiem bardzo bliską relację, która odsuwa od nas wszystkie lęki.
Po wysłuchaniu tych słów Ksiądz Arcybiskup poprowadził nas ulicami miasta. W radosnym, kolorowym pochodzie szła młodzież z całej archidiecezji. Podczas całego marszu wielbiliśmy Boga radosnym śpiewem oraz pozdrawialiśmy zatrzymujących się przechodniów. Po zakończeniu wędrówki w Bazylice Archikatedralnej odbyła się Msza Święta wieńcząca całe wydarzenie.
W drodze powrotnej do Ksawerowa niektórzy z nas mówili, że pierwszy raz w życiu nie wstydzili się przyznawać głośno i publicznie do swojej wiary. Inni stwierdzili, że całe wydarzenie było dla nich ogromnym przeżyciem duchowym i że od tej pory jedynym Królem w ich życiu jest Jezus.

Marsz dla Jezusa 2018

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/mlodzi-w-marszu-dla-jezusa/