Koncert kolęd 2016

Koncert kolęd i pastorałek w parafii M.B. Częstochowskiej w Ksawerowie stał się już tradycją i zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń parafialnych. Tegoroczny koncert odbył się w środę 06 stycznia 2016r. o godz. 16.00 w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycją noworocznych koncertów jest bogaty repertuar, w którym znalazły się polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych zespołów: scholi Jezusowe Promyczki i Promyki oraz zespołu Estrellas.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia”

Na początku spotkania ks. Proboszcz Stanisław Bracha przywitał licznie zgromadzonych parafian i gości, a wśród nich Księży, Siostry Karmelitanki i Pana Wójta. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego z nas: czas refleksji przeżywanych w rodzinnym gronie, czas spokoju i wyciszenia, czas, w którym przebaczamy i decydujemy się na poprawę swojego życia.

Jesteśmy szczęśliwi, że ten koncert zjednoczył nas wszystkich w świątyni i pomógł wspólnie przeżyć te ważne momenty w życiu każdego z nas. Szczególne podziękowania należą się naszym „artystom”, którzy wcielili się w postacie Jezusa, Józefa, Maryi oraz trzech króli.

Parafialny koncert kolęd był także sprawdzianem przed czekającymi nas wyjazdami na Koncert Galowy do Jaworzna oraz na Międzynarodowy Festiwal Kolęd do Będzina.

Koncert kolęd 2016

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert_koled_2016/