Koncert kolęd w Ksawerowie

Ileż to różnych form przybiera radosne kolędowanie na cześć Narodzonego Pana! Śpiewamy polskie kolędy Bożemu Dzieciątku w rodzinach, kościołach, zakładach pracy, domach kultury, na dalekich rubieżach całego świata, bo Polacy są wszędzie…
Jest w tym jakaś ludzka, bezmierna tęsknota za tą sferą ducha, która na co dzień często umyka naszej uwadze, ale bez której nie sposób żyć. Boże Narodzenie od ponad dwóch tysięcy lat nieustannie przenika serca i dusze ludzkie na całym świecie.
W historię polskiej tradycji od dawna wpisane jest, iż kolędy śpiewane są do 2 lutego, dnia, w którym przypada święto Ofiarowania Pańskiego.
Pragnąc zachować w pamięci ich niepowtarzalny urok, bogatą treść i przesłania, jakie zawierają, w dniu 11stycznia 2015 r. o godz. 16.00 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie zorganizowano koncert kolęd i pastorałek, by z nieodpartą wiarą i nadzieją wyśpiewać chwałę Bożemu Dzieciątku na różne głosy i sposoby. W koncercie wystąpiła Schola Jezusowe Promyczki i Promyki oraz Zespół młodzieżowy Estrellas.
W przepięknie udekorowanym kościele rozbrzmiewały nie tylko nastrojowe kolędy, ale i skoczne pastorałki. Ich klimat sprawił, że można było znowu poczuć się jak w tę wyjątkową, niepowtarzalną wigilijną noc. Niosły one jakąś niewypowiedzianą radość i pokój. Można było, choć na chwilę, oderwać się od trosk dnia codziennego, zapomnieć o kłopotach i smutkach… Młodzi wykonawcy wspaniale zaprezentowali się w to niedzielne popołudnie i podbili serca widzów swoją witalnością, energicznym wykonaniem oraz prawdziwością i świeżością interpretacji kolęd i pastorałek.

[fsg_gallery id=”20″]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/koncert-koled-w-ksawerowie/