Jezusowe Promyki wygrały X Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Oświęcimiu

Okres Bożego Narodzenia to piękny czas wspólnego, radosnego kolędowania.

Chcąc przeżyć głębiej ten czas i oddać cześć Maleńkiej Dziecinie, Schola Jezusowe Promyki z Ksawerowa 16 stycznia 2015r. wzięła udział w X Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Oświęcimiu pt,, Hej kolęda, kolęda”. Z wielką energią, entuzjazmem i sercami pełnymi radości wyśpiewaliśmy I miejsce. Solistki z naszej scholi: Paulina Suchcicka zajęła  I miejsce, a Julia Nykiś II miejsce. Dziękując Panu Bogu za ten wspaniały czas wspólnego kolędowania, pragniemy nadal z wielkim zapałem rozwijać nasze talenty i śpiewać na Jego chwałę!

dyplom_festiwal_koled_oswiecim2015
IMG_8400
W sobotę rano o godz 8.00 uczestniczyliśmy we mszy św. by podziękować dobremu Bogu za zdobyte sukcesy i prosić o błogosławieństwo na dalsze nasze wspólne wędrowanie i śpiewanie. Kolejnym punktem naszego sobotniego programu był wyjazd do Miasteczka Westernowego w Żorach, dzieci spotkało tam wiele różnorodnych atrakcji m.in. kula parowa, pokaz iluminacji świątecznej, tajemnicze podziemie, kino 5D, pokazy napadu na bank i gorączki złota, malowanie twarzy i więzień pokazujący magiczne sztuczki. Jednak największą frajdą była „wędrująca z nami” maskotka świnki. Następnie udaliśmy się do muzeum ognia, w którym dowiedzieliśmy się wiele potrzebnych rzeczy na temat ognia, gaszenia pożaru i wezwania pomocy. Wieczorem nie zabrakło czasu na wspólną integracyjną zabawę i modlitwę.
W niedzielny poranek wyruszyliśmy w drogę powrotną. O godz.13.00 mieliśmy wielki zaszczyt uczestniczyć we mszy św. w bazylice na Jasnej Górze, ogromnym marzeniem naszej scholi było zaśpiewanie u tronu Matki Bożej Jasnogórskiej, po mszy św. wystąpiliśmy z koncertem kolęd, dzieci otrzymały upominki a następnie przedstawiciele naszej scholi udali się na wywiad do Radia Jasna Góra. Radosny śpiew naszych dzieci poruszył wiele serc…
Wdzięczne Matce Bożej Promyki z modlitwą, śpiewem i uśmiechem na ustach wyruszyły w drogę powrotną do Ksawerowa.

Wywiad w Radiu Jasna Góra

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/jezusowe-promyki-wygraly-festiwal-koled-w-oswiecimiu/