I Komunia Święta

W niedzielę 12 maja br., o godz. 10: 00 w naszym parafialnym Kościele, 63 dzieci szkoły podstawowej klas II po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Były one przez cały rok przygotowywane przez siostrę Benedyktę, karmelitankę od Dzieciątka Jezus. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz, który skierował również do dzieci słowa otuchy i zachęty, aby trwać oraz pielęgnować wiarę i miłość, jaką obdarza nas Pan Jezus w Komunii św.

NIK_0402O godzinie 16.00 dzieci  wraz z najbliższymi przybyły do świątyni na nabożeństwo majowe. W trakcie nabożeństwa ks. proboszcz poświęcił przyniesione przez dzieci prezenty.

W poniedziałek po nabożeństwie majowym i Mszy św. został wręczony dzieciom pamiątkowy obraz I Komunii Świętej, oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Pierwszy tydzień po uroczystościach komunijnych jest tzw. białym tygodniem, w czasie, którego dzieci każdego dnia uczestniczą w nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii.

Jako dziękczynienie za dar sakramentu pokuty i pojednania, oraz uczestnictwa w pełniej Eucharystii, udadzą się dzieci w czwartek na pielgrzymkę do Lichenia.

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/i-komunia-swieta/