DIAMENTOWY JUBILEUSZ Ks. kan. Stanisława Przybyłowskiego

W niedzielę 5 lipca 2020 r., w naszej parafii, Mszę dziękczynną za 60 lat kapłaństwa sprawował Ks. kan. Stanisław Przybyłowski, były proboszcz parafii św. Marcina i św. Marii Magdaleny w Górce Pabianickiej.

Ks. Senior po przejściu na emeryturę, przyjeżdżał i służył pomocą w naszej parafii. Na wstępie Ks. kan. Stanisław Bracha – nasz proboszcz, przywitał czcigodnego Jubilata i podziękował, za jego zapał i chęć pomocy, którą zawsze z radością służył pomimo podeszłego wieku. Ks. Proboszcz podkreślił, że mimo choroby, Ks. Przybyłowski jest pełen sił duchowych.

Uroczystą Eucharystię wraz z dostojnym Jubilatem Koncelebrowali: Ks. prof. Andrzej Perzyński – Profesor WSD w Łodzi i od wielu lat pomoc duszpasterska naszej parafii, oraz Ks. Marek Kowalski – proboszcz parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Lutomiersku a zarazem kaznodzieja uroczystości. Ks. Marek podkreślił, wielkie zaangażowanie duszpasterskie Księdza Jubilata, a także niezwykłą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Homilię zakończył cytatem z piosenki religijnej, której słowa jak podkreślił, spełniają się dalej w kapłaństwie Ks. Seniora: „Wystarczyła ci sutanna uboga I ubogi wystarczył ci ślub, Bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga I wiedziałeś co tobie dał Bóg.”

Na końcu Ks. Proboszcz Stanisław Bracha, członkowie zespołów muzycznych naszej parafii: Scholi Jezusowe Promyki i Promyczki i Zespół Estrellas, a także Ministranci i inne grupy parafialne złożyły naszemu Jubilatowi życzenia. Nie zabrakło też Parafian z Górki Pabianickiej, której proboszczem przez wiele lat był Ks. Senior Stanisław.

Zdjęcia z uroczystości

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/diamentowy-jubileusz-ks-kan-stanislawa-przybylowskiego/