„Boże Ciało”

Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Święto upamiętnia ustanowienie Najświętszego Sakramentu i jest obchodzone w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni dziękują Bogu za Dar Eucharystii, tę radość wyrażają poprzez uroczyste Msze Święte i procesje Eucharystyczne ulicami swoich miast, aby zaprosić Chrystusa w te miejsca gdzie na co dzień żyją.Uroczystą Mszę św. w Boże Ciało, co roku od 8 lat odprawiał wyświęcony już na księdza diakon, który w naszej parafii odbywał praktyki. Natomiast w tym roku nasze zaproszenie przyjął ks. bp. Adam Lepa, który przewodniczył Eucharystii. Po zakończonej Mszy św. wyruszyliśmy w Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Przeszliśmy ulicami: Zachodnią, Gwiezdną, Andromedy i Jana Pawła II.

Dziewczynki ubrane w sukienki komunijne sypały kwiatki, asysta niosła obrazy i chorągwie, a schola wraz z zespołem zadbała o oprawę muzyczną.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystości Bożego Ciała, pragniemy z serca podziękować staropolskim „Bóg zapłać”.

[slideshow id=13]

Permalink do tego artykułu: http://www.ksawerow.archidiecezja.lodz.pl/boze-cialo/